ایستگاه خبر

باور نکردنی! کاربران دستگاه‌های خود‌پرداز در کانادا برای فرد مهاجم بیت‌کوین واریز می‌کردند

بسیاری از کلاه‌برداران و هکرها در فضای رمز ارزها از روش‌های سخت و معمولا زمان‌بری برای دزدیدن ارزهای شما استفاده می‌کنند. یک هکر کانادایی اما با استفاده از سطحی‌ترین تکنولوژی ممکن یعنی یک کاغذ و یک دستگاه خودپرداز بیت‌کوین، مبالغ زیادی بیت‌کوین به سرقت برده‌است.

معمولا در کنار دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین پوسترهایی نصب‌شده است که کاربران را با نکات امنیتی و نحوه استفاده از دستگاه آشنا می‌کنند. این بار اما این هکر خوش‌فکر از پوستر نصب‌شده جهت به دام انداختن کاربران بی‌تجربه استفاده کرده است.

کم تکنولوژی‌ترین اسکم تاریخ؟

به گزارش خبرگزاری Ccn، فرد مهاجم با استفاده از یک خودپرداز بیت‌کوین که در استان منیتوبا کانادا قرار داشت، تمام بیت‌کوین های تازه خریداری‌شده توسط کاربران را به کیف پول خود واریز می‌کرده است.

در ابتدا کاربران می‌بایست عکس QR کد کیف پول هکر را برمی‌داشتند. سپس خودپرداز از آن‌ها می‌خواست آدرس کیف پول خود را وارد کنند. همزمان پوستر راهنما از آن‌ها می‌خواست تا همین عکس را اسکن کنند. بعد از انجام انتقال از کاربران خواسته می‌شد رسید و آدرس کیف پول خود را ارسال کنند تا بیت‌کوین خریداری‌شده به آن‌ها برگردانده شود. اتفاقی که قرار نبود بیفتد. به همین راحتی.

گفتنی است شهر وینیپگ در استان منیتوبای کانادا دارای بیشترین دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین است. طبق آمار ۳۱ دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در این شهر وجود دارد؛ یعنی برای هر ۲۳ هزار نفر یک دستگاه!

https://coiniran.com/?p=31860
دکمه بازگشت به بالا