ایستگاه خبر

بررسی تأثیرات ممنوعیت استخراج بیت کوین در سیچوان چین

مقامات دولتی و تنظیم‌کننده‌های انرژی سیچوان هفته آینده سمیناری برگزار می‌کنند تا بتوانند تأثیری را که استخراج بیت کوین در مصرف بیش از حد برق در سال جاری داشت، ارزیابی کنند.

دفتر تنظیم انرژی سیچوان با نظارت اداره ملی انرژی چین جلسه‌ای را در تاریخ ۲۵ مه برای نمایندگان نهادهای مختلف انرژی دولتی مانند دفتر سیچوان شبکه ایالتی، گروه سرمایه‌گذاری صنعت انرژی سیچوان و مرکز تجارت انرژی تدارک دید.

براساس دعوتنامه‌ی این سمینار که توسط The Block مشاهده و تأیید شده است، و طبق درخواست اداره ملی انرژی، این جلسه قرار است در تاریخ ۲ ژوئن در چنگدو، مرکز استان سیچوان برگزار شود.

درخواست برای این سمینار تحلیلی فقط چهار روز پس از آن صورت گرفت که شورای دولتی چین اظهارنظری در مورد ممنوعیت فعالیت‌های استخراج و تجارت بیت کوین ارائه داد. بر خلاف تصمیم دولت مغولستان که به یکباره این فعالیت‌ها را ممنوع اعلام کرد، دولت سیچوان قصد دارد قبل از تصمیم‌گیری، تأثیرات احتمالی آن را بررسی کند.

بر اساس دستور جلسه‌ای که در یادداشت ذکر شده است، از نمایندگان بخش‌های مهم انرژی در سیچوان خواسته می‌شود که میزان فعالیت‌های ماینرها و همچنین تأثیری که آنها فکر می‌کنند در برنامه دولت برای مصرف انرژی داشته باشد، شرح دهند.

سیچوان به دلیل داشتن منابع آب فراوان در طول تابستان، که هر ساله برق آبی کم‌مصرف و بسیار زیادی تولید می‌کند، به‌عنوان مرکز اصلی استخراج بیت کوین شناخته می‌شود. یکی از اولویت‌های طولانی‌مدت دولت محلی، جذب مشاغل کافی برای مصرف چنین مازاد انرژی است که در غیر این صورت هدر می‌رود.

طبق داده‌های دولت چین، کل برق آبی هدر رفته سالانه از سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ در سیچوان ۷.۶ میلیارد کیلووات ساعت (کیلووات ساعت)، ۲.۶ میلیارد کیلووات ساعت، ۹.۷ میلیارد کیلووات ساعت، ۱۰.۲ میلیارد کیلووات ساعت و ۱۴.۲ میلیارد کیلووات ساعت بوده است.

طبق گزارش‌های قبلی The Block، دولت سیچوان به اصطلاح «مناطق صنعتی مصرف برق آبی» ایجاد کرده است که از صنایع پرمصرف، از جمله مزارع استخراج بیت کوین برای کمک به مصرف انرژی در طول تابستان به روشی سازگار استقبال می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: میزان مصرف انرژی بیت کوین… چرا نباید نگرانش باشیم؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=45814
دکمه بازگشت به بالا