ایستگاه خبر

طرح تشویقی پنج‌ ساله‌ی شانگهای برای استفاده از متاورس

براساس جدیدترین گزار‌ش‌ها شانگهای به پذیرش سریع متاورس (Metaverse) روی آورده و قصد استفاده از آن را در یک برنامه‌ی پنج ساله گنجانده است. با بالا گرفتن اشتیاق کاربران نسبت به پدیده‌ی متاروس، به‌نظر می‌رسد مقامات بزرگترین شهر چین با جدیت تمام سعی در افزایش اشتیاق شهروندان خود در این خصوص دارند.

براساس گزارش‌های رسیده ازسوی CNBC، شهر شانگهای درحال آماده شدن برای نسل بعدی اینترنت است. مقامات محلی طرح‌های توسعه‌ی اولیه‌ی لازم را برای یک برنامه‌ی پنج ساله تدوین نموده که یکی از آنها استفاده‌ی حداکثری از متاورس است.

ترجمه‌ی این گزارش بیانگر آن است که دولت شانگهای شهروندان را به استفاده از متاورس در حوزه‌هایی همچون خدمات عمومی، تولیدات صنعتی، امنیت محیط کار و خط تولید و بازی‌های ویدئویی تشویق می‌کند.

کمیسیون تصمیم‌گیرنده‌‌‌ی این طرح از برنامه‌ی خود برای بهبود سطح توسعه‌ی تحقیقات فناوری نیز سخن گفته است. این تحولات در حوزه‌ی تعاملات هم‌زمان، بلاک‌چین و حسگرها خواهند بود، با این‌وجود برنامه‌ی زمانی دقیقی برای اجرای آنها ارائه نشده است. محبوبیت متاورس پس از تغییر نام فیسبوک به Meta درسطح جهانی شدت گرفته است.

پیشنهاد مطالعه: آموزش خرید زمین در متاورس | چگونه در متاورس زمین بخریم؟

Source

https://coiniran.com/?p=49075
دکمه بازگشت به بالا