ایستگاه خبر

شناسایی بیش از ۵۰ پروژه‌ کلاه‌برداری در زنجیره‌ی هوشمند بایننس توسط شرکت امنیتی PeckShield

شرکت امنیتی PeckShield با بررسی ده‌ها پروژه‌‌ی نوپای قراردادهای هوشمند، به فرآیند‌های مخربی پی‌برد که به توسعه‌دهندگان آنها اجازه‌ی ساخت توکن‌های نامحدودی را به‌طور مخفیانه می‌دهند. این پرو‌ژه‌ها که بر زنجیره‌ی هوشمند بایننس (BSC) مبتنی هستند علاوه‌بر قابلیت مینت (mint) نامحدود و بدون پشتوانه‌ی توکن‌ها، می‌توانند حساب کاربران را بلاک کرده و از دسترسی آنها به دارایی‌ها و فروش‌شان ممانعت به‌عمل آورند.

تکنیک Rug Pull و honeypot

PeckShield در ادامه به وجود تکنیک کلاه‌برداری «Rug Pull یا تخلیه‌ی نقدینگی» ازسوی توسعه‌دهندگان این پروژه‌ها اشاره داشت. کلاه‌برداری rug pull هنگامی رخ می‌دهد که توسعه‌دهندگان فضای رمزنگاری با تصرف و سرقت دارایی‌ سرمایه‌گذاران، پروژه را رها می‌کنند.

این شرکت امنیتی گفت که قراردادهای هوشمند این توکن‌ها با مقاصد کلاه‌برداری توسعه‌ یافته‌اند، به‌طوری که به سرمایه‌گذاران امکان خرید توکن‌ها را داده اما پس از افزایش ارزش دارایی، فروش آنها عملا غیرممکن خواهد بود.

این نوع تکنیک که «honeypot» نامیده می‌شود دربین خلافکاران مجازی بسیار محبوب بوده و هنگام وضعیت فومو (FOMO) از آن سوءاستفاده می‌کنند. در این ترفند پس از آنکه ارزش یک توکن به سطحی مطلوب رسید، توسعه‌دهندگان پروژه‌ را طرد و سرمایه‌گذاران را با توکن‌های فاقد ارزش رها می‌سازند.

یکی از انواع این نوع کلاه‌برداری‌های honeypot توکن SQUID است که با پخش سریالی با همین نام در نتفلیکس به‌محبوبیت رسید. این توکن پیش از آنکه با سقوطی فاجعه‌آمیز روبه‌رو گردد و یک کلاه‌برداری rug pull را بر کاربرانش اعمال کند، تا ۲۸ هزار درصد رشد قیمتی داشت.

شناسایی بیش از 50 پروژه‌ کلاه‌برداری در زنجیره‌ی هوشمند بایننس توسط شرکت امنیتی PeckShield

توکن‌هایی که از سوی PeckShield پرچم قرمز و هشدارآمیز را دیافت کردند شامل BabySquid ،bnbRocket ،AstroCoin هستند. از آنجایی که اغلب توکن‌های زنجیره هوشمند بایننس جامعه‌ی کاربری ندارند درنتیجه فاقد ارزش نیز می‌باشند؛ اما این شرکت امنیتی هشدار ویژه‌ای را درخصوص توکن TRUMP داده است. این توکن که تنها ۱۰۰ میلیون واحد از موجود است طی ۷ روز گذشته حجم مبادلاتی برابر با ۱۴۵ هزار دلار داشته است. دارندگان آن که ۲۷۱ نفر هستند حجم نقدینگی‌شان درصرافی پنکیک‌سوآپ کمتر از ۳۰ هزار دلار است.

پیشنهاد مطالعه: معرفی صرافی DYDX – ارز dydx چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=49320
دکمه بازگشت به بالا