ایستگاه خبر

حکم SEC علیه مروج اصلی پروژه‌ی کلاهبرداری BitConnect

کمیسیون بورس و معاملات ایالات متحده (SEC) روز پنجشنبه حکمی علیه گلن آرکارو، مروج اصلی پروژه‌ی کلاهبرداری وسیع BitConnect و شرکت تحت مدیریت او، Future Money Ltd، صادر کرده است.

به گفته‌ خبرگزاری فایننس‌مگنیت، این حکم پس از آن صادر شد که آرکارو و شرکتش توسط SEC در سپتامبر به دلیل نقش آن‌ها در ترویج برنامه های وام دهی BitConnect متهم شده بودند. او رهبر اصلی این طرح در ایالات متحده بود و قربانیان را برای سرمایه گذاری از طریق وب سایت Future Money فریب می‌داد.

او قبلاً نیز به خاطر سایر فعالیت‌های مرتبط با بیت‌کانکت، از جمله اتهام برای ارتکاب کلاهبرداری، گناهکار شناخته شده بود.

گفتنی است که پروژه‌ بیت‌کانکت یکی از بزرگترین کلاهبرداری‌های تاریخ رمز ارزها بود که تخمین زده می شود در سال ۲۰۱۷ ۲ میلیارد دلار کلاه‌برداری کرده باشد.

طبق گزارش SEC، آرکارو به عنوان رهبر اصلی پروژه کلاه‌برداری بیت‌کانکت در آمریکا بین آگوست ۲۰۱۷ تا ژانویه ۲۰۱۸ مشغول به فعالیت بوده است. او این طرح دارایی دیجیتال تقلبی را برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروش و سرمایه‌گذاران نهادی تبلیغ می‌کرد و اطلاعات و دستورالعمل‌های لازم را به سایر زیرمجموعه‌های خود در کشور منتقل می‌کرد.

هم آرکارو و هم شرکتش، Future Money، اعتراضی به حکم صادره توسط SEC نکرده‌اند. بر اساس این حکم، او نمی تواند در ارائه، عملیات و ترویج برنامه‌های بازاریابی و فروش اولیه شرکت کند و همچنین دیگر اجازه ندارد طور مستقیم یا غیرمستقیم در عرضه اوراق بهادار هرگونه دارایی دیجیتالی شرکت کند.

علاوه بر این، حکم صادرشده آرکارو و فیوچر مانی را ملزم می‌کند که با در نظرگرفتن نرخ بهره، همراه با جریمه‌های دولتی، مبلغ هنگفتی را پرداخت کنند، اما میزان دقیق آن در مرحله بعدی دادگاه تصمیم‌گیری خواهد شد.

شایان ذکر است که به غیر از آرکارو، کمیسوین بورس و معاملات ایلات متحده بنیانگذار بیت‌کانکت، ساتیشی کامبانی، را نیز محکوم کرده است و به پرونده سایر متهمین این پروژه بزرگ کلاه‌برداری رمز ارزی در سطوح مختلف رسیدگی کرده است . ماه گذشته، مقامات ایالات متحده اعلام کردند که فروش ارزهای دیجیتال بلوک شده به ارزش ۵۶ میلیون دلار، را که در تحقیقات علیه BitConnect ضبط کرده بودند، به نفع مالباختگان آغاز خواهند کرد.

پیشنهاد مطالعه:‌تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۱۶ آذر) – روند کاهش شدید قیمت

Source

https://coiniran.com/?p=48686
دکمه بازگشت به بالا