ایستگاه خبر

SEC نه می‌تواند و نه می‌خواهد رمز ارزها را ممنوع کند

گری جنسلر، رئیس SEC ایالات متحده، اظهار داشت که این تنظیم کننده هیچ برنامه‌ای برای ممنوعیت رمز ارزها در ایالات متحده ندارد.

SEC کریپتو را ممنوع نمی‌‌کند

جنسلر در طی یک کنفرانس ویدیویی با اعضای کنگره اظهار داشت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده هیچ برنامه‌ای برای ممنوعیت رمز ارزها، ندارد.

اظهارات وی در پاسخ به عضو نماینده تد باد، که عنوان کرد چین از سال ۲۰۱۳ در «مسیر جنگ» علیه رمز ارزها است ، انجام شد. باد به ممنوعیت معاملات رمز ارزی در این کشور در ماه گذشته اشاره کرد.

به طور خاص، جنسلر گفت رویکرد ایالات متحده کاملاً با چین متفاوت است. جنسلر در مورد وظایف SEC گفت:

موضوع این است که چگونه حوزه [رمز ارز] را در حمایت سرمایه‌گذاران و مصرف‌کنندگان درک می‌کنیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد که سایر ادارات هم با مسائل مربوط به مبارزه با پولشویی، رعایت مالیات و مسائل ثبات مالی روبرو هستند.

SEC به طور تاریخی رمز ارزهایی را که می‌توانند به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی شوند، تنظیم کرده است، مقوله‌ای که شامل بیشتر توکن‌های جدیدی است که توسط شرکت‌ها به عنوان بخشی از ICO یا سایر پیشنهادات به فروش می‌رسند. SEC این دارایی ها را برای سرمایه گذاران پرریسک می‌داند.

به این ترتیب، SEC علاقه چندانی به تنظیم رمز ارزهای قدیمی بدون فروش اولیه مانند بیت کوین ندارد.

ممنوعیت رمز ارزها در چین بحث‌هایی را برانگیخت

تصمیم اخیر چین برای ممنوعیت معاملات و استخراج رمز ارزها، بحث‌های زیادی را در مورد اینکه آیا می‌توان سیاست مشابهی را در ایالات متحده اجرا کرد، مطرح کرده است.

در ۳۰ سپتامبر، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده به طور مستقیم به این موضوع پرداخت و اظهار داشت که قصد ممنوعیت کریپتو را ندارد، هرچند که ممکن است استیبل کوین ها تحت قوانین سخت‌تری قرار گیرند.

ممنوعیت رمز ارزها باید با توجه به این واقعیت درک شود که اکثر دولت‌ها تنها قادر به ممنوعیت کار مشاغل با کریپتو هستند. شبکه توزیع‌شده بیت کوین بدون در نظر گرفتن خط مشی دولت تراکنش‌های همتا به همتا را امکان‌پذیر می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: احتمال ممنوعیت صنعت استخراج بیت کوین در چین و نظر کارشناسان

 

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=47829
دکمه بازگشت به بالا