ایستگاه خبر

خالق بیت کوین ثروت خالص بنیانگذار آمازون را پشت سر خواهد گذاشت!

جف بزوس ثروتمندترین مرد جهان است اما اگر روزی بیت کوین از یک بهای مشخص عبور کند و ساتوشی ناکاموتو هم زنده باشد، خالق بیت کوین ثروتمندترین فرد جهان خواهد بود. در حال حاضر ساتوشی ناکاموتو ۱۵۷امین فرد ثروتمند جهان است و دارایی رمزنگاری‌‌شده‌اش باید از شش رقم (digit) عبور کند تا ثروت خالص بنیانگذار آمازون را پشت سر بگذارد.

در سال ۲۰۲۰ بنیانگذار آمازون با ۱۷۵ میلیارد دلار درآمد، ثروتمندترین فرد روی زمین است. طبق ردیاب لحظه‌ای میلیاردرها، یک مجموعه داده که ارزش خالص افراد و خانواده‌های ثروتمند را اندازه‌گیری می‌کند، برنارد آرنو و خانواده‌اش ۱۲۲ میلیارد دلار در اختیار دارند. پس از این دو میلیاردر که در صدر قرار دارند، بیل گیتس (۱۱۸ میلیارد دلار)، مارک زاکربرگ (۹۸ میلیارد دلار)، ایلان ماسک (۹۳ میلیارد دلار) و موکش آمبانی (۸۳ میلیارد دلار) قرار دارند. اکنون طی دو دههٔ گذشته، ثروتمندترین افراد جهان مرتبا موقعیت خود را تغییر داده‌اند و در آینده خالق بیت کوین می‌تواند به این نخبگان بزرگ بپیوندد.

 

ثروت خالق بیت کوین

تخمین زده می‌شود که ساتوشی ناکاموتو از زمانی که این شبکه را خلق کرده و کوین استخراج کرده است حدود ۱.۱ میلیون بیت کوین (۱۲.۴۵ میلیارد دلار) را داراست. در حال حاضر، طبق نرخ تبادلات BTC، ساتوشی ۱۵۷اُمین فرد ثروتمند در جهان است.

این بدان معناست که ساتوشی با ۱۲.۴ میلیارد دلار ثروتمندتر از وانگ لایشنگ میلیاردر چینی است. ساتوشی همچنین از دو میلیاردر Wang Laichun و Hui Wing Mau هم ثروتمندتر است.

برای اینکه ساتوشی از جف بزوس پیشی بگیرد، دارایی رمزنگاری‌شدهٔ او باید از شش رقم فراتر رود. محاسبات نشان می‌دهد که بیت کوین باید بیش از ۱۶۰ هزار دلار به ازای هر کوین افزایش یابد تا ثروت ساتوشی بیش از میزان ثروت فعلی بزوس باشد.

ناکاموتو با ۱۶۰ دلار به ازای هر کوین، مجموعا ۱۷۶ میلیارد دلار بیت کوین خواهد داشت. (البته این رقم بدون محاسبهٔ بیت کوین کش (BCH) و BSV است.)

امروز با ۱۱۳۶۰ دلار به ازای هر بیت کوین، دارایی رمزنگاری برای دستیابی به محدودهٔ قیمت ۱۶۰هزار دلار، باید ۱۳۰۸درصد ارزش به دست آورد. علاوه‌براین، اگر ۱۸.۵ میلیون بیت‌کوین در گردش باشد و اگر بیت کوین ۱۶۰هزار دلار به ازای هر کوین باشد، ارزش بازار حدودا دو تریلیون و نهصد و شصت میلیارد دلار خواهد بود.

 

source

https://coiniran.com/?p=41549
دکمه بازگشت به بالا