ایستگاه خبر

خروج سامسونگ از بازار چین! نشانه های شکست ترامپ در جنگ تجاری با چین؟

سامسونگ به تولید تلفن همراه خود در چین پایان می دهد. به گزارش خبرگزاری کریپتو نیو مدیا، سامسونگ در رقابت با تولیدکنندگان تلفن همراه چینی، بزرگترین بازار مصرفی تلفن همراه جهان را ترک می‌کند.

با تعطیلی این سایت تولید تلفن همراه، سامسونگ دیگر هیچ واحد تولیدی در چین نخواهد داشت.

شرکت سامسونگ رقابت ناعادلانه و برخورداری شرکت های چینی از امتیازات ویژه اقتصادی را دلیل اصلی ترک بازار چین اعلام کرده است. ابتدای امسال نخست سایت هو ای ژو بسته شد. سپس این تعطیلی به پایان تولید تلفن همراه کره ای در چین انجامید. کارشناسان اما افزایش دستمزد طبقه کارگر در چین را دلیل اصلی این اتفاق می دانند. جنگ اخیر اقتصادی بین چین و آمریکا نیز می تواند نقش مهمی در خروج غول مخابراتی کره ای از چین داشته باشد.

پیشتر شرکت ژاپنی سونی نیز سایت تولیدی خود در بی جینگ چین را تعطیل کرده بود. این درحالیست که سونی هنوز به تولید در کشور تایلند ادامه می دهد. اگرچه سیاست های اقتصادی در چین از تولید داخلی حمایت می کند، اما افزایش دستمزد طبقه کارگر در چین در سال‌های اخیر، صرفه اقتصادی تولید انبوه در این کشور را به خطر انداخته است. به نظر می رسد تلاش ترامپ برای کاهش تولید شرکت های چینی به نتیجه نرسیده است و تولیدکنندگان بزرگ غیر چینی در حال خروج از بازار چین به دلیل عدم توانایی رقابت با شرکت های چینی هستند.

Source

https://coiniran.com/?p=32759
دکمه بازگشت به بالا