ایستگاه خبر

فروش زمین مجازی به بالاترین سطح خود رسیده است

فقط در ۱۰ هفته، استارت‌آپ Somnium Space، زمین‌های مجازی را تقریبا به ارزش نیم میلیون دلار به حراج گذاشته است.

فروش زمین مجازی در یک اقتصاد غیرمتمرکز در حال فعالیت به نام Somnium Space شبیه به فروش کیک داغ دیجیتال است. به گزارش مجله‌ی Decrypt، در طول ۱۰ هفته‌ی گذشته، صدها قطعه زمین در دنیای مجازی با ارزش کل ۴۷۰ هزار دلار به فروش رسیده است. این برنامه‌ی غیرمتمرکز در حال حاضر در صدر فهرست سایت رتبه‌دهی Dapp Radar است.

ارزش زمین در Somnium Space در هفته‌های اخیر دو برابر شده است. کاربران می‌توانند از طریق ارز CUBE زمین بخرند، در آن ساخت و ساز کنند، قطعه‌های زمین را مدیریت کنند، اجاره دهند، به فروش برسانند و همچنین از طریق راه‌های دیگری کسب درآمد کنند.

در ابتدای این ماه، L’Atelier عضوی از گروه BNP Paribas یک بازار ۱۰۰ میلیار دلاری را در اقتصاد مجازی شامل بازی‌های ویدیویی و جهان‌های مجازی مثل Somnium Space، Decentraland و The Sandbox شناسایی کرد. این بخش در حال حاضر شامل ۲.۵ میلیارد کاربر است و با کسب درآمد مردم از روش‌های مجازی، با سرعت چشمگیری در حال رشد است.

در حالی که جهان واقعیت مجازی بلاکچینی Decentraland، احتمالا مشهورترین آن‌هاست و Crypto Punks نیز از زمان راه‌اندازی توجه زیادی به خود جلب کرده است، Somnium Space به صورت ناگهانی به صدر این فهرست دست پیدا کرده است.

این شرکت در سال ۲۰۱۷ با مشارکت Sony راه‌اندازی شد و در سال ۲۰۱۹ با بلاکچین اتریوم ادغام شد که به کاربران اجازه داد از طریق توکن‌های غیرقابل تعویض، صاحب دارایی‌های درون بازی شوند و آن‌ها را در بازار غیرمتمرکز OpenSea داد و ستد کنند.

اولین عرضه زمین اولیه در اکتبر ۲۰۱۹ انجام شد. با آخرین فروش خود در ۲۸ می ۲۰۲۰،‌ این شرکت دو برابر درآمد اولین عرضه را کسب کرد. از این ماه، قیمت رمزارز آن‌ها تا پایان مارس ۲۰۲۱ هر ۳ ماه ۲۵ درصد افزایش خواهد داشت که بعد از آن نرخ مبادله کاملا بر اساس بازار تعیین خواهد شد.

راه‌های دیگر برای کسب درآمد از جهان مجازی

کاربران از روش‌های متنوعی می‌توانند سود کسب کنند. ترانه‌نویسان می‌توانند از موسیقی‌ منتشر شده در جهان‌های مجازی درآمد کسب کنند. عکاس‌ها با دریافت پول، عکس‌های خود را بر دیوار‌های خانه‌های مجازی بگذارند. Somnium Space همچنین تبلیغات برنامه‌نویسی شده مختص به خود را دارد که از طریق شریک خود Admix به بزرگترین شبکه‌های تبلیغاتی متصل شده است. کاربران می‌توانند کالاهای برند را در دارایی‌های خود قرار دهند و هر بار که کسی با آن کالا تعاملی داشته باشد از تبلیغ‌گنندگان مبلغی دریافت کنند.

دارایی‌ها توسط توکن‌های دیجیتال بر یک بلاکچین نمایش داده می‌شوند و پرداخت‌ها به صورت مستقیم و بدون واسطه به صاحبان آن‌ها منتقل می‌شوند. بنا بر وایت پیپر، این استارت‌آپ در حال کار بر روی مجموعه‌ای از ویژگی‌های جذاب مثل ردیابی چشم، ویژگی بویایی از طریق ماسک‌های چند حسی و ادغام فضای VR و واقعی سازگار با بستر‌های مختلفی چون Oculus، Vive و GearVR، هستند. جالب این که کاربران نیازی به استفاده از VR ندارند.

بستر‌های غیرمتمرکز و توکن‌های غیر قابل تعویض توسط مدیر L’Atelier، جان ‌اگان، به عنوان جالب‌ترین ابعاد اقتصاد مجازی شناخته می‌شوند. استدلال وی روشن است:

“آن‌ها زیرساخت اقتصادی را برای ایجاد ارزش افزوده در دارایی‌های مجازی به نوعی فراهم کرده که در واقع هیچ روش دیگری نمی‌تواند.”

https://coiniran.com/?p=39084
دکمه بازگشت به بالا