ایستگاه خبر

بیتکوین همچنان آماج حملات مقامات روسیه قرار دارد

مقامات روسیه همچنان به حمله و فشار خود بر علیه فعالیت های مرتبط با بیتکوین ادامه می دهند. در 16 نوامبر 2017، دفتردادستانی تاتارستان اعلام کرد که به یک بازرگان 34 ساله محلی که دو ماشین برای فروش بیتکوین در فروشگاهش قرار داده بود، اخطار داده است.

مقامات روسیه بیتکوین را همچنان آماج حملات خود قرار می دهند

مقامات روسیه

دادستان های روسیه به یک تاجر ساکن در شهر کازان جمهوری تاتارستان  به دلیل توزیع ماشین های فروش بیتکوین اخطار دادند.

در گزارش منتشر شده توسط آنها، دادستان ها اشاره داشتند که در حال حاضر وضعیت حقوقی و قانونی رمزارزها در فدراسیون روسیه مشخص نیست. و هرگونه پیشنهاد گسترش مبادله ارز مجازی توسط نهادهای روسی، مشارکت در اقدامات مشکوک محسوب می شود، و همچنین ناقض قوانین مبارزه با تامین مالی تروریسم و پول شویی نیز می باشد.

تحقیقات در این زمینه همچنان با بررسی شرکت عرضه کننده ماشین های بیتکوین توسط دادستان ها ادامه دارد.

این اولین باری نیست که مقامات روسیه بر علیه فعالیت های مرتبط با بیتکوین دست به اقدام می زنند. در ماه آگوست سال جاری، یکی از بنیانگذاران شرکت تعاونی کشاورزان LavkaLavka برای ارائه پاره ای از توضیحات توسط دادستان روسیه احضار شد. در آن ملاقات سؤالاتی پیرامون پذیرش بیتکوین توسط این نهاد مطرح گردید.


مقاله مرتبط:

وزیر دارایی روسیه: ” ممنوعیت ارزهای رمزنگاری شده بی معنی است.”


 

در نهایت، دادستان ها نتوانستند تخلفی در اقدامات LavkaLavka پیدا کنند، اما به مالک آن در مورد اینکه بر اساس قوانین روسیه تنها اجازه پذیرش روبل وجود دارد، هشدار دادند. و گفتند استفاده از این جایگزین های پول ممنوع است.

مقامات روسیه

نگرانی ها پیرامون تعداد رو به رشد کلاهبرداری های  مرتبط با رمزارزها در روسیه رو به افزایش است. در ماه سپتامبر گذشته، افسران اداره تحقیقات جنایی اداره مهاجرت با همکاری اداره FSB (خدمات امنیتی فدرال) شهر Kostroma روسیه، سه عضو یک باند دخیل در بانکداری غیر قانونی را دستگیر کردند. این باند از طریق استفاده از یک سیستم پرداخت بین المللی و یک پلتفرم مبادله بیتکوین به بانکداری مشغول بود. اعضای این باند به تخطی و نقض بند ۲ ماده ۱۷۲ قوانین جنایی فدراسیون روسیه متهم شدند. دادگاه  حکم عدم فعالیت تا تعیین تکلیف نهایی را برای افراد بازداشت شده صادر کرد.

اخیرا Sergey Shvetsov معاون اول بانک مرکزی گفت، این بانک و مقامات روسیه با مشارکت یکدیگر قصد دارند تا وب سایت های خارجی مورد استفاده ساکنین روسیه برای خرید رمزارزها را ببندند.

آقای Shvetsov افزود، تمام ابزارهای انشقاقی مرتبط با رمزارزها توسط ” Megaregulator” (نهاد ناظر بر سیستم بانکی و بازارهای مالی مرتبط با آن) به عنوان یک پدیده منفی قلمداد می شود. بانک مرکزی این ابزارها را پشتیبانی نمی کند و اقدامات لازم را برای محدود نمودن تمامی فعالیت های آنها را برای تنظیم بخشی از بازار روسیه انجام خواهد داد. او تأکید کرد که این ابزارها خطرات بسیار بالایی را برای شهروندان، کسب و کار ومشاغل روسیه به وجود می آورند. علاوه براین، وی خاطر نشان کرد، بیتکوین تبدیل به وسیله ای برای کسب بازده ای مصنوعی در طول یک دوره زمانی بسیار کوتاه شده است. و اکنون به چیزی شبیه به سیستم های مالی هرمی می ماند.


در این باره بخوانید:

روسیه با کنترل برعرضه و استخراج، بیتکوین را مدیریت خواهد کرد

افزایش روزافزون خودپردازهای دیجی ارزی درروسیه

مقامات روسیه Clearinghouse را از عقد قرارداد با استفاده از رمزارز منع کردند

 

https://coiniran.com/?p=16206
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x