ایستگاه خبر

اضافه شدن قابلیت تسویه به کمک ریپل به خودپردازهای ژاپن در آینده‌ای نزدیک

اس‌بی‌آی هلدینگز، شریک و سرمایه‌گذار پروژه‌ی ریپل اعلام کرد که به دنبال یکپارچه‌سازی تسویه‌های نیرو گرفته از ریپل در تمامی خودپردازهای ژاپن است.

این خبر که به تازگی در آخرین گزارش مالی اس‌بی‌آی منتشر شده، حاکی از برنامه‌های این گروه مالی برای یکپارچه‌سازی پلتفرم تسویه‌ی مبتنی بر ریپل مانی‌تپ (MoneyTap) با خودپردازهای بانک‌های مختلف ژاپن است.

آن‌طور که پیداست هدف از این یکپارچه‌سازی، تسهیل دسترسی مشتریان به وجوهات در خودپردازها فارغ از بانک خدمات‌دهنده به آن‌ها است.

اس‌بی‌آی مدعی است که یکپارچه‌سازی خودپردازها با پلتفرم مانی‌تپ به بانک‌ها اجازه می‌دهد تا در هزینه‌های عملیاتی خودپردازها صرفه‌جویی کنند. این گروه مالی در گزارش خود عنوان کرده است:

در حال حاضر، هر بانک از خودپرداز و اپلیکیشن مخصوص خود استفاده می‌کند؛ اما با استفاده از یک اپلیکیشن تحت وب مشترک، همان خودپرداز می‌تواند به عنوان خودپرداز مشترک چندین بانک مورد استفاده قرار بگیرد.

گفتنی است پلتفرم مانی‌تپ در اکتبر ۲۰۱۹ روی سیستم عامل‌های اندروید و iOS با هدف تسهیل نقل و انتقال پول از طریق کد QR یا شماره تلفن، راه‌اندازی شد.

ناگفته نماند پیش‌تر در سپتامبر ۲۰۱۹، یوشیتاکا کیتائو، مدیر اجرایی اس‌بی‌آی و عضو هیئت مدیره‌ی ریپل اعلام کرده بود که بنگاه متبوعش به دنبال استفاده از ریپل برای امور نقل و انتقال پول در آینده‌ای نزدیک است.

Source

https://coiniran.com/?p=38897
دکمه بازگشت به بالا