ایستگاه خبر

درامای ریپل از طعنه و ریشخند گرفته تا همدلی جامعه کریپتو!!

کمسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در روز ۲۲ دسامبر به طور رسمی از ریپل شکایت کرد. این کمسیون اعلام کرد که شرکت ریپل و دو تن از مدیران آن یعنی کریستیان لارسن (Christian Larsen) و بردلی گارلینگهاوس (Bradley Garlinghouse)، اقدام به فروش غیرقانونی اوراق بهادار ثبت‌نشده به شکل توکن‌های XRP کرده‌اند. متخصصان ریپل در تویتر، ترحمی به نسبت XRP و ارتش آن از خود نشان ندادند. چند روز گذشته به تمسخر و کنایه زدن به ریپل گذشت و درامای ریپل تبدیل به درامایی ناخوشایند شد. آیا این وضعیت دشوار برای ریپل به پایان خواهد رسید؟

بسیاری در جامعه جهانی کریپتو این درامای ریپل را مجازات بازی‌هایی دانسته‌اند که رهبران این پروژه چند سالی است بازی می‌کنند. تون ویز (Tone Vays) یک تریدر برجسته و از منتقدان ریپل است. او ادعا می‌کند که قربانیان تهاجم کمسیون بورس هرگز کاری به بلاک چین نداشته‌اند و از آن استفاده نکرده‌اند.

سند اخیری هم که توسط ریپل برای حمایت از خودش بیرون داده شد، شدیدا مورد انتقاد قرار گرفت. نویسندگان این سند ادعا کرده بودند که XRP جایگزین بهتری برای بیت کوین است. در این سند ادعا شده بود که بیت کوین و اتریوم ارز‌هایی هستند که توسط چین کنترل می‌شوند. این اظهارات افراطی توسط فرد احراسم (Fred Ehrsam) که یکی از بنیان‌گذاران کوین‌بیس (Coinbase) است مورد تمسخر واقع شد.

مجری معروف تلویزیون استیسی هربرت (Stacy Herbert) با کنایه اظهار داشت که مدیرعامل بیت کوین برای جواب در مورد اتهامات ریپل موجود نیست. ران نئونر (Ran Neuner) اشاره کرده که تویتر برای مدتی از دست ارتش ریپل راحت خواهد بود و اینک ارتش ریپل بسیار ساکت شده‌اند.

جای تعجب است که ریپل از یکی از کارآفرینان برجسته حمایت دریافت کرد که در تویتر هم حضور پررنگی دارد. این کارآفرین همان مدیرعامل صرافی بایننس است که به جای قبیله‌گرایی کریپتویی فریاد همکاری سر داده است. البته تعدادی از فعالان بازار در این میان بی‌طرف مانده‌اند. از جمله این افراد می‌توان به مدیرعامل صرافی کریپتویی OKEx اشاره کرد که ادعا کرده که حمله کمسیون بورس ممکن است چیز خوبی برای ریپل باشد.

نظر شما چیست؟ شما درامای ریپل را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source

https://coiniran.com/?p=42750
دکمه بازگشت به بالا