ایستگاه خبر

توضیح معاون ارشد فنی ریپل در مورد امحای توکن‌های XRP

دیوید شوارتز، معاون ارشد فنی ریپل که به عنوان معمار اصلی نرم‌افزار اختصاصی این پروژه شناخته می‌شود، در یک رشته توییت به پرسش‌های کاربران در مورد خلق یا امحای توکن‌های XRP پاسخ گفته است.

وی توضیح داده که اعتبارسنج‌ها (validators) نمی‌توانند به سادگی توکن‌هایی را که در کیف‌پول سپرده شرکت XRP نگه‌داری می‌شود، امحا کنند.

به گفته‌ی شوارتز به دلیل تهمیدات امنیتی ویژه‌ی پیش‌بینی شده در نرم‌افزار ریپل، هیچ کس نمی‌تواند بیش‌تر از سقف مجاز نسبت به صدور توکن اقدام کند.

دارندگان توکن‌های XRP می‌توانند در صورت دلخواه، توکن‌های خود را قفل یا امحا کنند. با این حال اگر اعتبارسنج‌ها تصمیم به اقدام علیه شبکه بگیرند و موجوذی‌های حساب سپرده ریپل را امحا کنند، سروری که توان دفترکل XRP را تامین می‌کند، ممکن است به سادگی دچار توقف فعالیت شود.

شوارتز مدعی است که تغییر این قوانین مستلزم انجام یک انشعاب سخت است و آن دسته از اعضای شبکه که موافقت خود را با قواعد یک انشعاب اعلام می‌کنند، باید کد خود را به‌روزرسانی کنند.

پیشتر در سپتامبر گذشته، برخی از اعضای جامعه‌ی کاربری ریپل که از اقدام این شرکت برای فروش حجم عظیمی از توکن‌های XRP ناراضی بودند، تصمیم به اجرای یک انشعاب سخت با نام Ripple One گرفتند. با این حال، این تصمیم، هیچ‌گاه عملیاتی نشد.

Source

https://coiniran.com/?p=37417
دکمه بازگشت به بالا