ایستگاه خبر

طرح پیشنهادی ریپل برای مهاجرت بیت‌کوین از سازوکار اثبات کار (PoW)

هم‌بنیان‌گذار و رییس ریپل طرحی را پیشنهاد کرده است که براساس آن ماینرها برای مهاجرت از سازوکار اثبات کار (PoW) بیت‌کوین تشویق می‌شوند. این طرح روز گذشته توسط Chris Larsen، هم‌بنیان‌گذار ریپل، درراستای کاهش مصرف انرژی شبکه‌ی بیت‌کوین مطرح شده است.

ریپل بیت‌کوین را از مکانیسم اثبات کار دور می‌کند

وی معتقد است که ماینر‌های بیت‌کوین برای حفظ بازدهی خود بهتر است تا راهی را برای جدایی از مکانیسم اثبات کار بیابند. در طرح استراتژیک وی ذکر شده است که تغییر ماهیت فعلی استخراج بیت‌کوین بحثی چالش‌برانگیز است؛ بنابراین وی پیشنهاد می‌دهد که با تغییر بخشی از کدهای اجرایی و ارائه‌ی پاداش‌های انگیزشی، زمینه را برای سهولت مهاجرت ماینرها از بستر فعلی مهیا سازند. وی در ادامه افزود:

«یکی از چالش‌های پیش‌رو برای اعمال چنین کدی مخالفت ماینرهای بیت‌کوین پس از سرمایه‌گذاری‌های عظیم آمریکا در این حوزه است.»

هم‌بنیان‌گذار ریپل راهکار مناسب را ارائه‌ی پاداش‌هایی متناسب با نرخ هش ماینرها دانست، این شیوه به استخراج کننده‌های فعلی حق برخورداری از پاداش‌های آینده‌ی شبکه بیت‌کوین را بدون نیاز به توسعه و افزایش نرخ هش فعلی خود خواهد داد. وی در توضیح بیشتر این روش گفت:

«برای نمونه می‌توان شرکت Marathon Digital را که درحال حاضر با دراختیار داشتن ۸ درصد از نرخ هش شبکه روزانه ۷۵ بیت‌کوین بدست می‌آورد، درنظر گرفت. پس از تغییر کد فعلی شبکه، شرکت Marathon به کسب پاداش‌های ۸ درصدی بدون نیاز به افزایش توان استخراجی خود ادامه خواهد داد.»

اما طرح پیشنهادی وی با چندین ایراد نیز همراه است. برای مثال این راهکار دربرگیرنده‌ی ماینرهایی که به‌تازگی به شکبه‌ی بیت‌کوین ملحق شده‌اند نیست و به افرادی که در بازارهای آزاد بیت‌کوین درحال فعالیت هستند پاداشی ارائه نمی‌دهد. این رویکرد با معرفی عناصر سخت‌گیرانه‌ی متمرکز کاملا با طرح بنیادی بیت‌کوین که بیش از هرچیز بر غیرمتمرکز بودن و امینت استوار است تضاد دارد.

پیشنهاد مطالعه: میزان مصرف انرژی بیت کوین… چرا نباید نگرانش باشیم؟

Source

https://coiniran.com/?p=48689
دکمه بازگشت به بالا