ایستگاه خبر

پیش‌بینی نویسنده «پدر پولدار، پدر فقیر» درباره تغییرات صنعت کریپتو پس از سقوط دو بانک رمزارزی

رابرت کیوساکی، حامی و کارآفرین برجسته بیت کوین، نویسنده کتاب «پدر پولدار، پدر فقیر» در توییتر  نظر خود را در مورد سقوط اخیر دو بانک بزرگ دوستدار فضای ارزهای دیجیتال به اشتراک گذاشته است.

دو بانک بزرگ سیلورگیت و سیلیکون‌ولی دچار فروپاشی شدند. در نهایت، شرکتی که سیلورگیت کپیتال را اداره می کند، اعلام کرد فعالیت‌‌های این بانک رو به پایان است.

SVB Financial بنا به دلایل مشابه در حال مذاکره برای فروش بانک سیلیکون ولی به مؤسسات مالی است. کیوساکی با انتشار توییتی به این خبر واکنش نشان داد و پیش‌بینی کرد سقوط این دو بانک بزرگ چه عواقبی می‌تواند داشته باشد.

او معتقد است یک بانک بزرگ دیگر هم ممکن است این مسیر را طی کند. هرچند او به بانک خاصی اشاره نکرد. با این حال، پیش از این U.Today گزارش داد که بانک سیگنیچر (Signature) نیز پس از گسترش ترس، عدم اطمینان و شک حول سیلورگیت با سقوط چشمگیری در قیمت سهام خود مواجه شده است. کیوساکی معتقد است وقتی سقوط بانک سوم اتفاق بیفتد، قیمت طلا و نقره افزایش خواهد یافت.

این سرمایه‌گذار در اینجا به تجربه خود اشاره کرد و به مخاطب یادآوری کرد که او سقوط بانک Lehman Brothers را در CNN پیش‌بینی کرده بود، بانکی که در سال ۲۰۰۸ تعطیل شد. کیوساکی مثل گذشته خرید سکه‌ فیزیکی نقره و طلا را توصیه کرد. جین آدامز، یکی از نامزدهای طرفدار کریپتوهای مجلس نمایندگان ایالات متحده برای سال ۲۰۲۴، به او یادآوری کرد که بیت کوین نیز مهم است.

دو بانک بزرگ سقوط کرده‌اند. فروپاشی بانک سوم هم در پیش است. بهتر است سکه‌ طلا و نقره بخرید.

— رابرت کیوساکی (@theRealKiyosaki) 10 مارس ۲۰۲۳

بنا بر پیش‌بینی کیوساکی بیت کوین به ۵۰۰۰۰۰ دلار می‌رسد. در اوایل سال جاری، کیوساکی، سرمایه گذار برجسته بیت کوین و فلزات گرانبها، نظر خود را مبنی بر اینکه ارز دیجیتال پیشرو تا سال ۲۰۲۵ سر به فلک می‌کشد و به قیمت حیرت‌آور ۵۰۰،۰۰۰ دلار می‌رسد، به اشتراک گذاشت. او موضع خود را در اینجا توضیح داد و گفت از آنجا که دولت ایالات متحده میلیاردها دلار اسکناس چاپ می‌کند دلار آمریکا به سرعت بی‌ارزش می‌شود.

کیوساکی در مصاحبه‌ای گفت طی دو سال گذشته، تریلیون‌ها «دلار بی‌مورد» چاپ شده است. تنها در سال ۲۰۲۰ بیش از ۶ تریلیون دلار توسط فدرال رزرو برای کمک به خانواده‌های متوسط و مشاغل بزرگ ایالات متحده برای گذشتن از سد قرنطینه کروناویروس چاپ شد. کیوساکی همچنین مانند توئیت‌های قبلی خود معتقد است فروپاشی جهانی به سرعت در حال نزدیک شدن است و ممکن است بدتر از رکود بزرگ دهه ۱۹۳۰ باشد.

 

پیشنهاد مطالعه: بیت کوین (bitcoin) ، رمزارز و بلاکچین به زبان ساده

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=61463
دکمه بازگشت به بالا