ایستگاه خبر

احیای صرافی Mt Gox با پناه بردن به ایده استفاده از ICO؛ از رویا تا واقعیت

بحث راه اندازی یک ICO توسط Karpeles مدیر عامل صرافی توقیف شده Mt Gox، چندان هم غیر قابل تصور نیست.

Karpeles مدیر عامل صرافی Mt Gox ، با راه اندازی ICO به احیای صرافی بیتکوین می اندیشد!

gox

در پست وبلاگی که دیروز منتشر شد، Mark Karples  راه های ممکن برای احیای Mt Gox را همراه با جزئیات شرح داد. صرافی Mt Gox یکی از بزرگترین صرافی های بیتکوین در ژاپن بود که در اوایل سال ۲۰۱۴ با اتهاماتی از قبیل کلاهبرداری و مدیریت ضعیف سقوط کرد. صدها میلیون دلار از ارزش بیتکوین به قیمت روز (در آن زمان) در معرض دزدی قرار گرفت، بنابراین معادل  ۲۰۲۰۰۰ BTC (واحد بیتکوین) از مشتقات بیتکوین توسط هیات امناء این شرکت توقیف شد.

به دنبال این اتفاق شرکت Mt Gox ورشکسته شد و پروسه دادخواهی این پرونده سال ها به طول انجامید که از آن جمله می توان به بدهی ۷۵ میلیون دلاری این شرکت به coinLab اشاره کرد. دادستان های ژاپنی با پیگیری این موضوع، Karpeles را به سوء استفاده متهم نمودند. دوران محکومیت وی از اوایل تابستان سال جاری آغاز شد.

وی همچنین در پست منتشر شده خود در مورد افزایش عجیب قیمت بیتکوین که اخیرا اتفاق افتاده می گوید: افزایش تقریبی قیمت بیتکوین به ۸۰۰۰ دلار در هر کوین، باعث ایجاد تورم در ارزش مشتقات بیتکوین باقی مانده افراد، در حساب این شرکت شد. بنابراین افرادی که به دنبال مطالبات از دست رفته خود هستند، سهم بسیار کمتری دریافت خواهند کرد.

اصرار  برخی از افراد مبنی بر لحاظ کردن این افزایش در مبلغ پرداختی، Karpeles  را وادار به عقب نشینی از موضع اولیه خود کرد. وی خاطر نشان کرد که میزان دقیق ثروت به دست آمده از این راه، به همراه سایر موارد پیچیده در این پرونده هیچگاه به درستی روشن نشد. (اشاره به میزان بیتکوینی دارد که برای حل این موضوع مصادره شد و در آن زمان در اختیار هیات امناء صرافی Mt Gox قرار گرفت.)

به پیشنهاد Karpeles یک راه ممکن برای حل این مسئله راه اندازی مجدد صرافی Mt Gox با ارزشی به مبلغ ۲۴۵ میلیون دلار است که می توان این ایده را به وسیله سرمایه گذاری مجدد با فروش سهام و یا راه اندازی یک ICO  انجام داد.

او در یادداشت خود نوشت:

“راه اندازی یک ICO با هدف جمع آوری سرمایه، به صورت نظری می تواند باعث احیاء صرافی  MtGox شود. این کار هم به لحاظ قانونی و هم با در نظر گرفتن این مسئله که ممکن است سرمایه کافی برای احیاء جمع نشود، چالش بزرگی خواهد بود. اگر سرمایه کافی جمع نشود، مسیر برگرداندن پول همچنان مسدود خواهد ماند که از دست روی دست گذاشتن بهتر است.”

با مطرح شدن ایده جالب “در تماس بودن با افراد علاقه مند برای سرمایه گذاری مجدد” از سوی Karpeles به نظر می رسد، وی فکری بزرگتر از یک ایده خام در سر دارد.

او در این رابطه می گوید:

«هر کسی که ۲۴۵ میلیون دلار (آمریکا) سرمایه دارد و مایل به خرید MtGox است، تنها کافی ست یک ایمیل به من ارسال کند.»

 

درباره صرافی Mt Gox بخوانید:

باز شدن پرونده MtGox – بخش اول – ارتباط آن با صرافی BTC-e

https://coiniran.com/?p=16131
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x