ایستگاه خبر

تحقیقات جدید می‌گوید: قیمت بیت کوین در واکنش به اخبار قانون‌گذاری‌های شفاف صعود می‌کند

محققان فکر می‌کنند که قیمت بیت کوین با توجه به تنظیم مقررات واضح افزایش می‌یابد، همانطور با ممنوعیت‌های دولتی کاهش می‌یابد. آنها دریافته‌اند که در حقیقت بازار کریپتو به‌صورت عمومی نسبت به اخبار آیین‌نامه‌های واضح واکنش مثبت نشان می‌دهند.

محققان چه یافته‌اند؟

در یک مقاله کاری که در تاریخ ۱۸ آوریل توسط مؤسسه جهانی Dallas Federal Reserve  منتشر شده است، قیمت بیت کوین و در کل رمزارزها در نسبت با اعتبارشان به مقررات واکنش نشان می‌دهند. درحالی‌که گزارش‌های خبری مبنی بر ممنوعیت‌های دولت در زمینه رمزارزها باعث افت قیمتشان می‌شود، وقتی این قوانین شفاف باشند، بازارها جهش می‌یابند. در این مقاله آمده است: «در مقطع کنونی، مقامات سراسر جهان برای تأثیرگذاری مقرراتی دارند.»

چرا رمزارزها به مقررات اهمیت می‌دهند

نویسندگان مقاله در تحلیل اینکه چرا قیمت رمزارزها که در بلاک‌چین‌های بدون مرز فعالیت می‌تواند متأثر از اقدامات دولتی باشد، نشان می‌دهند که احکام داخل و خارج از کشور، و همچنین احکام مؤسسات سنتی برای کاربران رمزارزها مهم هستند:

«چرا رویدادهای خبری در مورد مقررات ملی چنین تأثیر مهمی بر روی رمزارزها دارند؟ بخشی از تفسیر ما این است که رمزارزها در فرایند تبدیل شدنشان به یک رمزارز به موسسات قانونی تکیه می‌کنند.»

 

Source

https://coiniran.com/?p=38326
دکمه بازگشت به بالا