ایستگاه خبر

Reddit پرداخت با بیت کوین را حذف و فروم دارک نت را سانسور می کند

با وجود گروه های "تلگرام"، کانال های "دیسکورد" و بسیاری دیگر شبکه های مشابه، ردیت (Reddit) همچنان فروم پیشرو در جامعه بزرگ تر بیت کوین، به ویژه برای تازه واردانی است که به دنبال یادگیری مفاهیم این عرصه هستند. همینطور این وب سایت، گفتگو محور بوده و انعکاس اتفاقات ردیت قابل مقایسه با بقیه نمی باشد.

به گزارش کوین ایران از پایگاه خبری Bitcoin، شبکه Reddit بستر مشهور اشتراک لینک و ارزیابی نرم افزار، که دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو است، امکان هدیه دادن به استفاده کنندگان از بیت کوین را با ردیت گلد (Reddit Gold) حذف نمود. با این که “ردیت گلد” بیشتر به اسم یک توکن ICO شبیه است، اما این عنوان حق عضویت ویژه این وب سایت است که امکاناتی در اختیار کاربران آن می گذارد و در عین حال سرور های این شرکت را که مشکل پولی دارد، روشن نگه می دارد. این شرکت همچنین فروم مربوط به دارک نت را نیز مسدود می کند.

پس از این که موضوع توسط Bitcoinxio مدیر اکانت /r/btc مطرح شد، مدیر تعدادی از فروم های این وب سایت اعلام کرد: ما دریافتیم این مشکل از تغییرات اخیر سرویس Coinbase Commerce به وجود آمده است.

Reddit پرداخت با بیت کوین را حذف و فروم دارک نت را سانسور می کند
Quora

کاربر emoney04 توضیح داده:

“تغییرات اخیر کوین بیس، همراه با برخی ایرادات موجود در گزینه پرداخت بیت کوین که تاثیر بر خرید بعضی از کاربران داشته، موجب شد ما بیت کوین را به عنوان گزینه پرداخت حذف کنیم.

مقرر است پس از بررسی میزان تقاضا و وضعیت پیشرفت Coinbase Commerce، تصمیم به راه اندازی مجدد، یا عدم آن بگیریم.”

این مدیر در پاسخ به پرسش آیا احتمال استفاده از BCH به دلیل هزینه کمتر تراکنش و صرفه بالا در خرد-پرداخت ها وجود دارد، گفت: “البته که نقطه عطفی است! حتما طی برنامه خود این گزینه را در نظر خواهیم داشت.”

علاوه بر بیت کوین، دیگر از دارک نت هم در Reddit خبری نیست

مضاف بر حذف گزینه پرداخت مذکور، وب سایت Reddit همچنین یکی از فروم هایی که کاربران برای توسعه روش های پرداخت بیت کوین در اوج حفظ حریم شخصی دنبال می کردند را نیز حذف نموده است. “ساب ردیت” (subreddit) بازارهای دارک نت (r/Darknetmarkets) که تجارت ناشناس را دنبال می نمود هم اکنون ممنوع شده است. سانسور شدن این فروم به دنبال سرکوب وسیع ساب ردیت هایی با محتوای حساس که ناقض “قوانین ردیت علیه تراکنش های مربوط به کالا یا خدمات ممنوعه” هستند، صورت گرفت.

به عنوان یک شرکت امریکایی، ردیت موظف است با چارچوب حقوقی – ضد حریم شخصی – فوق سختگیرانه ایالات متحده همکاری کند. درست همین جمعه قانون CLOUD Act، که اختیار جمع آوری اطلاعات افراد را از روی وب سایت ها، بدون نیاز به طی کردن فرآیند قانونی و حتی اطلاع رسانی به آنان به بازرسان پلیس می دهد، به تصویب رسید. به همین دلیل، احتمالا این شرکت این تصمیم “کاربر ناپسند” را پیش از این که مجبور به تسلیم اطلاعات آنان به مسئولین شود، اتخاذ نموده است. همچنین این وب سایت در نظر دارد کاربری فعلی خود را به یک شبکه اجتماعی عمدتا تبلیغاتی بدل نماید، و احتمالا تصمیم ممنوعیت بازار های “دارک نت” بخشی از این استراتژی می باشد.

https://coiniran.com/?p=19711
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x