ایستگاه خبر

بانک بزرگ هلندی در تدارک کیف پول پشتیبان رمزارز ها برای مشتریان

Rabobank، بانک بزرگ چند ملیتی و شرکت خدمات مالی مستقر در اوترخت هلند، در نظر دارد امکان ادغام یک کیف پول برای رمزارز ها را در سیستم بانکی آنلاین خود، فراهم کند.

Rabobank یکی از ۲۵ موسسه مالی بزرگ، در رده بندی بیشترین دارایی می باشد که به عنوان یک لیدر در زمینه تامین مالی غذا و کشاورزی و بانکداری پایدار، فعالیت می‌کند. این بانک بیش از ۷ میلیون نفر مشتری حقیقی و حقوقی هلندی دارد و طیف وسیعی از خدمات مالی را ارائه می دهد. همچنین در سطح جهانی، گروه Rabobank در ۴۴ کشور جهان فعالیت می کند. با پروژه جدید این بانک به نام Rabobit آشنا شویم.

Rabobank و پروژه مدرن آن (Rabobit)

Rabobank : بانک بزرگ هلندی در تدارک کیف پول پشتیبان رمزارز در قالب پروژه Rabobit
Image Source: https://coinjournal.net/rabobank-unveils-cryptocurrency-wallet/

به گزارش کوین ایران، Rabobit، پروژه اخیر Rabobank که در حال حاضر در مرحله توسعه مفهومی و تحقیقات بازار است، به مشتریان بانک امکان استفاده از کیف پولی برای رمزارز ها (کریپتوکارنسی) به میزبانی Rabobank را در محیط بانکی آنلاین و امن می دهد. کاربران می توانند از طریق یک حساب بانکی، پول فیات و رمزارز های خود را نگهداری کنند و اقدام به ارسال و دریافت وجه نمایند. کیف پول Rabobit با اپلیکیشن Rabobank ادغام خواهد شد.

پایگاه خبری Rabobank (به زبان هلندی) اعلام کرده است که Rabobit بخشی از پروژه «به سرعت نور» در Rabobank است. در این پروژه، کارکنان بانک ایده های نوآورانه خود را مطرح می کنند، و بهترین ایده ها با معیار علاقه مندی مشتریان آزمایش می شود. یک لیست کوتاه از این ایده ها تا اوایل ماه مارس ۲۰۱۸ تدوین می شود و در اواسط ماه ژوئن، برخی از ایده ها برای عملیاتی شدن، برگزیده خواهند شد.

Rabobit یکی از ۲۲ ایده منتخب برای توسعه بیشتر است. این ایده در حال حاضر در مرحله بررسی اولیه  توسط مشتری قرار دارد و کارمندان این بانک در حال ارزیابی جذابیت عمومی Rabobit، بوسیله مصاحبه رو در رو (تحقیقات خیابانی) و آنلاین با مشتری، و بررسی ریسک های مربوط به استفاده از رمزارز ها می باشند. پایگاه خبری Rabobank تاکید می کند که هنوز، تصمیم رسمی مبنی بر اجرای Rabobit وجود ندارد.

دریچه ای جدید به روی بانکداری مدرن

Rabobank : بانک بزرگ هلندی در تدارک کیف پول پشتیبان رمزارز در قالب پروژه Rabobit
Image Source: https://www.want.nl/rabobank-cryptocurrency-wallet/

صرف نظر از نتیجه نهایی پروژه، این حقیقت که بانک در صدد ایجاد یک کیف پول برای رمزارز هاست، قابل توجه می باشد. همچنین لازم به ذکر است که، Rabobank پیش از این نظری منفی در مورد بیت کوین و رمزارز ها بیان کرده است.

نماینده بانک فقط یک ماه پیش از این گفته بود: «انتقال مالکیت و ارزش در بستر رمزارز ها، به طور کاملا ناشناس و بدون نظارت اشخاص ثالث، همچون دولت انجام می شود. این بدان معناست که رمزارز ها با مهمترین استانداردهای این بانک تطابق ندارند.»

صفحه رسمی Rabobank با عنوان «رمزارز ها، آینده تراکنش ها» برای رمزارز ها ایجاد شده است. Roel Steenbergen، که در بخش فناوری اطلاعات نوآورانه این بانک مشغول به کار است، خاطر نشان کرد: «ما تنها شاهد تولد یک پدیده جدید هستیم که به گفته کارشناسان و سرمایه گذاران می توان آن را با اواسط دهه ۱۹۹۰ ، یعنی همان زمانی که اینترنت اوج گرفت، مقایسه کرد».

وی افزود: «ما به این پدیده بیشتر به عنوان یک فرصت نگاه می کنیم تا یک تهدید» او در ادامه گفت: «دنیای قدیم و جدید با یکدیگر پیوند خواهند خورد و رمزارز ها نیز در کنار سایر انواع پول هایی که با آن آشنا هستیم، وجود خواهند داشت.»

بانک ها، محکوم به پذیرش

جای تعجب نیست که نظرات مختلف در موسسات بزرگ مانند Rabobank هم وجود دارند، مادامی که فناوری ها ظهور می کنند، موافقان و مخالفان خود را نیز دارند. در نهایت، احتمالا این بانک چراغ سبز رسمی به پروژه Rabobit و پیاده سازی کیف پول رمزارز ها داشته باشد و شاید Rabobit در میان مشتریان بانک محبوب شود، که باعث خواهد شد سایر بانک های بزرگ گزینه های مشابهی برای رمزارز ها، در نظر بگیرند.

 

https://coiniran.com/?p=18967
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x