ایستگاه خبر

صحنه‌های نمایش‌داده‌نشده فیلم تارانتینو NFT می‌شوند

کوئنتین تارانتینو در حال ورود به دنیای NFT هاست. این کارگردان و فیلمنامه‌نویس که تا به حال دو جایزه اسکار را از آن خود کرده است روز سه‌شنبه اعلام کرد که NFT های هفت سکانس اورجینال «Pulp Fiction» را، که مسلماً معروف‌ترین فیلم اوست، به فروش خواهد رساند.

تارانتینو کلیپ‌هایی که قبلاً دیده نشده‌اند را به‌عنوان «Secret NFTs» به حراج می‌گذارد، که در شبکه Secret—یک بلاکچین مبتنی بر حریم خصوصی—ساخته می‌شود. حراج اولیه در بازار NFT OpenSea برگزار خواهد شد.

NFTها یا «توکن‌های غیرقابل تعویض» همچنین شامل گزیده‌هایی از فیلمنامه اصلی، دست‌نویس‌های «Pulp Fiction» و همچنین تفسیر انحصاری نویسنده/کارگردان است. به گفته شبکه Secret، تفسیر تارانتینو «رازهایی را درباره فیلم و سازنده آن» فاش خواهد کرد.

تارانتینو جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اصلی را برای فیلم «داستان عامه‌پسند» در سال ۱۹۹۴ و برای «جانگو رها شده» که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، برد.

وی روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای گفت:

از ارائه این صحنه‌های اختصاصی از «پالپ فیکشن» برای طرفداران هیجان‌زده هستم.

برای کسانی که با NFT ها آشنایی ندارند، هر یک از آن‌ها بر روی بلاکچین حذف می‌شود تا هویت تأیید شده‌ای به آن بدهد و آن‌ها را به مجموعه‌ای تبدیل کند که می‌تواند بسیار ارزشمند باشد. سال گذشته، یک NFT از هنرمند مایک وینکلمن—معروف به بیپل—به قیمت ۶۹ میلیون دلار فروخته شد.

«Pulp Fiction» اولین فیلمی نیست که وارد دنیای NFT می‌شود. شرکای VeVe و استودیو MGM در ماه سپتامبر اعلام کردند که NFT های آخرین فیلم این مجموعه جیمز باند، «زمانی برای مردن نیست»، را عرضه خواهند کرد.

«پالپ فیکشن» که چندین داستان از جنایتکاران لس‌آنجلس را به هم پیوند می‌دهد یکی از تأثیرگذارترین فیلم‌های ۳۰ سال اخیر است و نظر ۹۶ درصد مخاطبان Rotten Tomatoes را جلب کرده است.

 

پیشنهاد مطالعه: بازار NFT در آثار هنری و گیم‌ها همچنان داغِ داغ است!

 

Source

https://coiniran.com/?p=48153
دکمه بازگشت به بالا