ایستگاه خبر

پیام‌رسان غیرمتمرکز و مقاوم در برابر حملات کوانتومی با فناوری بلاکچین

دیوید چاوم، از پیشگامان دنیای رمز ارزها و به‌عنوان مخترع پول دیجیتال شناخته می‌شود. وی یک برنامه پیام‌رسان خصوصی و کاملا غیرمتمرکز توسعه داده که ظاهراً در برابر حملات کوانتومی مقاوم است.

XX Messenger ادعای مقاومت کوانتومی دارد

طرفداران حریم خصوصی امروز دلیلی برای جشن گرفتن دارند، زیرا رمزنگار مشهور دیوید چاوم یک برنامه پیام‌رسان محافظت‌کننده از حریم خصوصی و ظاهراً مقاوم در برابر حملات کوانتومی معرفی کرده است که از فناوری بلاکچین برای متمایز کردن فراداده‌های فرستنده و گیرنده استفاده می‌کند.

برخلاف برنامه‌های پیام‌رسان محبوب‌تر، که مستعد رهگیری و رمزگشایی ارتباطات آن‌ها توسط رایانه‌های کوانتومی هستند، XX Messenger به گونه‌ای ساخته شده است که در برابر این نوع تداخل‌ها انعطاف‌پذیر باشد که منجر به درجه بسیار بالاتری از حفظ حریم خصوصی می‌شود.

کامپیوترهای کوانتومی از بیت کوانتومی (یا کیوبیت) برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کنند. برخلاف بیت‌های باینری که در رایانه‌های کلاسیک استفاده می‌شوند، کیوبیت‌ها می‌توانند داده‌ها و اطلاعات بسیار بیشتری را پردازش کنند، تا حدی به این دلیل که می‌توانند به صورت ۰ و ۱ به طور همزمان عمل کنند. در نتیجه، کامپیوترهای کوانتومی می‌توانند مشکلاتی را که کامپیوترهای معمولی قادر به حل آن نیستند، حل کنند.

XX Messenger این را در نظر می‌گیرد و بر روی شبکه XX ساخته شده است، که دارای فناوری مقاوم در برابر حملات کوانتومی و متمرکز بر حریم خصوصی است که به کاربران اجازه می‌دهد در زمان واقعی از طریق صدها گره غیرمتمرکز در سراسر جهان ارتباط برقرار کنند.

XX Messenger برای گسترش بیشتر تمرکززدایی خود، بر روی نرم‌افزار منبع باز که توسط بیش از ۳۵۰ گره مستقل در بیش از ۸۰ کشور اجرا می‌شود، کار می‌کند.

دیوید چاوم در بیانیه مطبوعاتی Businesswire که امروز منتشر شد گفت:

نگرانی های اخیر در مورد حفظ حریم خصوصی، عموم را نسبت به مشکلات کنترل اطلاعات شخصی توسط نهادهای متمرکز مانند فیسبوک حساس کرده است. مردم با درک اینکه اطلاعات آن‌ها توسط نهادهای شرکتی مورد سوء استفاده قرار می گیرد، اکنون سعی می‌کنند بفهمند چگونه از کریپتو و تلفن‌های هوشمند برای محافظت از خود و تغییر جامعه به روش‌های مفید استفاده کنند. پیام رسان xx به طور ایمن ارتباطات خصوصی را غیرمتمرکز می‌کند، همانطور که بیت کوین امور مالی را غیرمتمرکز کرد. بیایید این کار را درست انجام دهیم: بیایید کنترل اطلاعات و سرنوشت خود را در دست بگیریم.

این برنامه با دستگاه‌های IOS و Android سازگار است و به ترتیب از طریق اپ استور و پلی استور به‌صورت رایگان قابل دانلود است.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۲۸ دی) – آغاز روند صعودی بازار

 

Source

https://coiniran.com/?p=49470
دکمه بازگشت به بالا