ایستگاه خبر

توزیع و مبادله انرژی برق مازاد با پروژه بلاک‌چینی Power Ledger

با سقوط بهای معاملات آتی نفت در ایالات متحده شرکت‌های بلاک‌چینی بر روی پروژه‌های سبز تر و و سازگارتر با محیط زیست تمرکز کرده‌اند.

شرکت استرالیایی Power Ledger با یکی از بزرگترین شرکت‌های توسعه‌دهنده‌ در شهر  Perth در غرب استرالیا قرار داد امضا کرده است. به موجب این قرارداد قرار است طی سه سال پلت‌فرم بلاک‌چین محور  تبادل انرژی خورشیدی برای ساکنین محلی در دسترس قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری کوین‌تلگراف، در تاریخ ۲۲ آوریل شرکت Power Ledger و  Nicheliving اعلام کرده اند که این پلت‌فرم ابتدا برای ۶۲ آپارتمان در منطقه Inglewood اجرایی خواهد شد. ده برنامه توسعه‌ای نیز در منطقه شهری Perth جزو برنامه‌های آتی آنها خواهد بود.

این سیستم برای ساکنین این آپارتمان‌ها و به منظور  تامین برق مصرفی آنها منابع انرژی ۱۰۰ درصد تجدید پذیر فراهم خواهد کرد. این شرکت برای تامین منابع انرژی مورد نظر از سلول‌های خورشیدی استفاده خواهد کرد. میکرو گریدهایی برای ذخیره انرژی در مواقع لزوم نیز در نظر گرفته شده است. بلاک‌چین شرکت Power Ledger نیز مصرف ساکنین را ثبت خواهد کرد و پلتفرم مبادلاتی آن راه را برای مبادله انرژی مازاد ساکنین فراهم می‌کند.

هدف از اجرای این پروژه بهینه سازی فرآیند توزیع و بهبود ساختار تامین برق مصرفی ساکنین است.

https://coiniran.com/?p=38369
دکمه بازگشت به بالا