ایستگاه خبر

پاور لجر فناوری داد و ستد همتا به همتای انرژی تجدیدپذیر را به تایلند می‌برد

شرکت استرالیایی پاور لجر اعلام کرد برای ایجاد یک پلتفرم دیجیتال تبادل انرژی مبتنی بر بلاک چین، اقدام به انعقاد قرارداد همکاری مشترک با مرکز توسعه‌ی انرژی دیجیتال تایلند موسوم به TDED کرده است.

قرار است در این پلتفرم برای تسریع در فرایند پذیرش انرژی‌های تجدیدپذیر، امکان داد و ستد همتا به همتای انرژی فراهم شود. گفتنی است تایلند درصدد است تا سال ۲۰۳۷ یک‌چهارم از انرژی موردنیاز خود را از منابع تجدیدپذیر تامین کند.

راهکار تبادل انرژی مبتنی بر بلاک چین پاور لجر شامل داد و ستد همتا به همتای انرژی و نیروگاه‌های مجازی، تجارت اعتبار کربن و مجوزهای انرژی‌های تجدیدپذیر است. گفتنی است اعتبار کربن (Carbon credit‎) واژه‌ای عمومی در صنعت است که نشان دهنده هر نوع مجوز یا گواهی قابل معامله برای خروج یک تن دی‌اکسید کربن یا هر نوع گاز گلخانه‌ای دیگر است.

TDED با سرمایه‌گذاری مشترک بخش‌های خصوصی و دولتی تشکیل شده است. سازمان‌ تولید و بهره‌برداری انرژی تایلند و شرکت خصوصی BCPG از جمله حامیان این پروژه هستند. قرار است پاورلجر با همکاری با TDED از بلاک چین برای مدیریت چهار پروژه‌ی تولید انرژی سبز BCPG استفاده کند. از جمله‌ی این پروژه‌ها می‌توان به پروژه‌ی احداث نیروگاه سبز ۱۲ مگاواتی در پردیس هوشمند دانشگاه چیانگ می اشاره کرد.

مدیر بخش توسعه‌ی کسب و کار شرکت پاور لجر می‌گوید تمرکز تایلند بر سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر همراه با استفاده از فناوری نوظهور بلاک چین، می‌تواند راه این کشور را برای دستیابی به هدف تامین ۲۵ درصد از برق مصرفی‌اش از انرژی‌های تجدیدپذیر هموار کند.

Source

https://coiniran.com/?p=39059
دکمه بازگشت به بالا