ایستگاه خبر

حقیقت پساهاوینگ: ۱۷ درصد از درآمد ماینرها از کارمزد تراکنش‌هاست

با نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین، استخراج‌گران برای بقا به دریافت کارمزد از تراکنش‌ها متکی شده‌اند.

در دهم ماه مه ماینرها توانسته بودند ۲۱۸۸ بیت کوین به دست بیاورند، حال آنکه بعد از وقوع هاوینگ در تاریخ ۱۲ مه، تعداد بیت کوین‌های استخراج‌شده توسط آن‌ها با کاهشی ۶۱ درصدی به ۸۵۲ واحد رسیده است. هاوینگ پاداش استخراج بیت کوین باعث شد شماری از استخراج‌گران با خروج از شبکه‌ی بیت کوین، عطای استخراج را به لقایش ببخشند و همین، افت نرخ هش این شبکه را در پی داشته است. این امر به نوبه خود منجر به افزایش فاصله بلوک شد؛ به این معنی که اکنون تعداد بلوک‌های کمتری در واحد زمان پردازش می‌شوند و این کاهش تعداد بلوک‌های پاداش دسترس‌پذیر برای ماینرها را در پی دارد.

می‌توان شرایط کنونی را به عنوان یک سناریوی مارپیچ مرگ کوچک توصیف کرد. تنها گزینه‌ی جذاب برای ماینرها این است که ازدحام فعلی شبکه منجر به افزایش جهشی کارمزدهای تراکنش‌ها از ۰.۶۲ دلار در انتهای آوریل به ۵.۲۱ دلار در ۱۵ مه شده است. در حال حاضر، در نتیجه این فعل و انفعالات، کارمزدهای تراکنش‌ها ۱۷ درصد از درآمد ماینرها را تشکیل می‌دهد. این میزان بالاترین مقدار در نوع خود از ژانویه ۲۰۱۸ به این سو بوده است.

گفتنی است درآمد ماینرها با کاهشی ۶۲ درصدی از ۱۹.۲۵ میلیون دلار در نهم مه به ۷.۸۲ میلیون دلار در ۱۲ مه رسیده است. چیزی تا تنظیم شاخص سختی استخراج بیت کوین باقی نمانده است؛ با این حال، تخمین‌ها حاکی از آن است که به دلیل افزایش نرخ هش پیش از وقوع هاوینگ، احتمالا شاهد رشد سختی خواهیم بود. از سویی دیگر بعید نیست شاخص سختی، اندکی کاهش یابد که باعث می‌شود ماینرهای بیشتری در شبکه‌ی بیت کوین باقی بمانند.

Source

https://coiniran.com/?p=38894
دکمه بازگشت به بالا