ایستگاه خبر

مشارکت صرافی پورتال و پلیگان (MATIC) برای بهبود کارایی بیت کوین در DeFi

پورتال (Portal)، یک صرافی غیرمتمرکز و پلتفرم کیف پول خود-حضانتی، یک قرارداد همکاری استراتژیک با شبکه لایه دو بلاکچین پلیگان (Polygon) برای بهبود عملکرد بیت کوین در بازار DeFi اعلام کرده است. Polygon یک پلتفرم شناخته‌شده مقیاس‌پذیری و توسعه زیرساخت اتریوم است. همچنین در مقابله با سایر مشکلات بلاکچین تخصص دارد. از سوی دیگر، پورتال، اولین صرافی غیرمتمرکز لایه دوم مبتنی بر زنجیره متقابل بیت کوین است.

دیدار DeFi با بیت کوین

دکتر Duggirala، رئیس اجرایی Portal، در مورد افزایش استفاده از بیت کوین در بازار DeFi صحبت کرد.

با توجه به اینکه Portal یک لایه DeFi در بیت کوین است، ما مشتاق هستیم که با پلیگان شریک شویم تا مبادله wBTC/BTC و POS-wBTC را به BTC فعال کنیم. ما معتقدیم که داشتن بازارهای نقدی و امکان کشف قیمت، wrapped Bitcoin را به طور مناسب بر اساس ریسک قیمت‌گذاری می‌کند و قابلیت استفاده بیت کوین را افزایش می‌دهد.

در حال حاضر، پورتال به طور کامل غیرمتمرکز است معاملات آنلاین زنجیره‌ای و گزینه‌ها را پشتیبانی می‌کند. همچنین امکان وام دادن و استقراض همتا به همتا را فراهم می‌کند.

این مشارکت قابلیت‌های کاربر را افزایش می‌دهد و در عین حال عملکرد مبادله دانش صفر را برایwBTC/BTC ، PoS/wBTC به BTC ممکن می‌سازد. علاوه بر این، به Polygon اجازه می‌دهد تا یک گره حمایت از نقدینگی را در صرافی غیرمتمرکز Portal راه‌اندازی کند.

پورتال به هدف خود نزدیک می‌شود

هدف اصلی پورتال ایجاد یک اکوسیستم بیت کوین خودگردان، ناشناس و فیلترنشده از طریق DeFi است. این پلتفرم از قراردادهای قفل‌شده هش بیت کوین استفاده می‌کند. این قراردادها امنیت تراکنش‌ها را برای کاربران فراهم می‌کند و تضمین می‌کند که کاربران کنترل کاملی بر عرضه پول در تجارت دارند. از این رو، ریسک طرف مقابل و از دست دادن وجوه کم می‌شود.

همچنین اشخاص ثالث ناشناس را تشویق می کند تا به عنوان واسطه و معتمد بین طرفین معامله عمل کنند. از سوی دیگر، Fabric، فناوری لایه سه آن، قابلیت قراردادهای هوشمند منظم را امکان‌پذیر می‌کند.

پورتال وعده حاکمیت خود را برای همه ارائه می‌دهد. این کار را با معرفی یک صرافی سریع و همتا به همتا لایه ۲ با سرعت تبادلات متمرکز اما با حفظ حریم خصوصی انجام می‌دهد. صرافی‌های متمرکز کنونی، توکن‌های رپ‌شده و اکوسیستم‌های قابل سانسور، حاکمیت بیت‌کوین را به خطر می‌اندازند. ناشناس بودن لایه ۳ در تراکنش‌های زنجیره‌ای از طریق فناوری Fabric امکان‌پذیر می‌شود. از این رو، نیاز به متولیان متمرکز را از بین می‌برد.

 

پیشنهاد مطالعه: توکن WBTC چیست؟ آشنایی با Wrapped Bitcoin

 

Source

https://coiniran.com/?p=48390
دکمه بازگشت به بالا