ایستگاه خبر

بیت‌کوین، آماج انتقادات صریح سرمایه‌گذاران بین‌المللی

پیتر شیف، مدیرعامل Euro Pacific Capital، سقوط اخیر ارزش بیت‌کوین را فرصتی مناسب برای حمله بی‌امان به این پرچمدار رمزارزها دانست و گفت: «با کاهش ارزش بیت‌کوین می‌توان آن را از بین‌رفته قلمداد کرد.»
پیتر شیف که از طرفداران سرسخت سرمایه‌گذاری در بازار طلاست گفت: این سکّه نارنجی -بیت‌کوین- از آزمایش بحران اقتصادی اخیر سرافکنده بیرون آمد و نتوانست خود را به‌عنوان یک دارایی کم‌ریسک معرفی کند. او اضافه کرد: پس از این سقوط وحشتناک دیگر هیچ چیز نمی‌تواند به بیت‌کوین کمک کند.

توئیت پیتر شف درمورد بیت کوین - کوین ایران

تاجران کهنه‌کاری چون جان بولینگر و برایان آرمسترانگ، مدیرعامل Coinbase، انتظار داشتند تحت چنین شرایطی بیت‌کوین دقیقاً در ‌خلاف جهت فعلی حرکت کند اما اینطور نشد.
طی چند روز گذشته قیمت بیت کوین بیش از ۱۷ درصد سقوط کرد و این سقوط سیلی محکمی به صورت آنهایی بود که ادعا می‌کردند بیت‌کوین در شرایط بحرانی عملکرد قابل قبولی خواهد داشت. سقوط اخیر بحران هویتی این رمزارز پیشرو را که به گفته ری دالیو، میلیاردر مشهور، دیگر نه ذخیره‌ی ارزشمندی‌ست و نه مدیومی برای معاملات ارزی بدتر می‌کند.

CNBC نیز در امان نماند!

علاوه بر بیت‌کوین پیتر شف شدیدا از CNBC، رسانه برجسته حوزه تجارت، انتقاد کرد. این رسانه زمانی که بیت‌کوین در اوج بود وقت زیادی صرف پوشش خبرهای مرتبط با آن می‌کرد اما پس از کاهش ارزش بیت‌کوین در بازار، درباره این موضوع سکوت اختیار کرده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37471
دکمه بازگشت به بالا