ایستگاه خبر

سرویس جدید PayPal برای استفاده از رمزارزها و چالش‌های آن

PayPal اعلام کرد وزارت خدمات مالی امور خارجه نیویورک (NYDFS) مجوز مشروطی به آن اعطا کرده است. به موجب این مجوز و با این سرویس جدید PayPal به مشتریان خود امکان می‌دهد:

رمزارزها (بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و لایت کوین) را مستقیماً در کیف پول دیجیتال PayPal بخرند ، نگه دارند و بفروشند. و با استفاده از رمزارزها در ۲۶ میلیون مرکز خرید کنند.
PayPal گفت هیچ هزینه‌ای برای خرید و فروش رمزارز تا ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ و هیچ هزینه‌ای برای نگه داشتن آنها در یک حساب پی‌پال وجود ندارد.
طبق بیانیه مطبوعاتی این شرکت:

«مصرف‌کنندگان قادر خواهند بود بلافاصله موجودی رمزارز خود را با اطمینان از ارزش و بدون کارمزد افزایشی به ارز فیات تبدیل کنند. مشتریان PayPal هیچ گونه هزینه اضافی نخواهند داشت، زیرا تمام معاملات با ارز فیات با نرخ فعلی PayPal انجام می‌شود.»

PayPal از کاربران‌اش می‌خواهد ارزهای رمزارزهای خریداری‌شده را در کیف پول PayPal خود بدون توانایی انتقال آن به حساب‌های دیگر نگه دارند.
استدلال‌‌ها علیه سرویس جدید PayPal
اخبار PayPal با انتقاداتی از سوی برخی از فعالان کریپتو مواجه شد. در یک پست وبلاگی از آزمایشگاه Satoshi آمده است:
«تا همین اواخر، PayPal ضد رمزارز بود. بیل هریس، مدیر عامل سابق این کشور در سال ۲۰۱۸، بیت کوین را «بزرگترین کلاهبرداری تا به امروز» خوانده بود، حالا چه چیزی تغییر کرده است؟ هنگامی که یک برند مانند PayPal شروع به فروش بیت کوین می‌کند، احتمالاً به این دلیل نیست که آنها می‌خواهند محرکی برای پذیرش سالم در جامعه باشند. اگر میلیون‌ها تازه‌وارد توسط PayPal به بیت کوین بپیوندند، یک شکاف اطلاعاتی بسیار جدی به وجود می‌آید که تجربه آنها را به خطر می‌اندازد و اصول اصلی کریپتو را از بین می‌برد.»

مدیر عامل Blockchain.com پیتر اسمیت برنامه‌های PayPal را «بسیار متمرکز و انعطاف‌ناپذیر» خواند و اظهار کرد:

«کریپتو برای آزادی مالی به وجود آمده است. این پول مدرنی است که هرکسی در هر کجا واقعاً می‌تواند آن را کنترل کند. در حالی که ما از دسترسی مخاطبان جدید به هیجان آمده‌ایم، این رویکرد PayPal فرصت خود کنترلی کریپتو یا معامله آزادانه را محدود می‌کند.»

سرویس جدید PayPal به یک موفقیت بزرگ تبدیل خواهد شد
نظرسنجی جدیدی از ۳۰۰۰ مصرف‌کننده آمریکایی که توسط Cornerstone Advisors و FICO انجام شده است نشان داد که:

۶۰٪ از دارندگان تلفن‌های هوشمند برنامه PayPal را روی تلفن هوشمند خود نصب کرده‌اند.
۱۴٪ از کاربران PayPal از قبل دارای نوعی رمزارز هستند (در مقابل ۸٪ از کاربران غیر PayPal). از میان آن کاربران پی‌پل، ۵۳٪ آنها از بیت کوین برای خرید محصولات یا خدمات در سال گذشته استفاده کرده‌اند و دو-سوم آنها برای یک یا دو سال آینده برنامه‌ریزی می‌کنند.
۱۵٪ دیگر از کاربران PayPal قصد دارند در ۱۲ ماه آینده رمزارزی را خریداری یا در آن سرمایه‌گذاری کنند  و نیمی از آنها انتظار دارند که طی یک یا دو سال آینده خریدهای خرد خود را با بیت کوین انجام دهند. در نتیجه، پرداخت‌های خرد انجام‌شده با بیت کوین، اتریوم و لایت کوین توسط کاربران پی‌پال می تواند به راحتی دو برابر شود و تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۵۰ میلیارد دلار برسد.

با این همه، سرویس جدید PayPal دو مسئله در خریدهای خردی که با رمزارزها انجام می‌شوند، حل نمی‌کند: ۱) دریافت رمزارز به فرم قابل استفاده برای خریدهای خرد و ۲) پذیرش رمزارز به عنوان یک نوع پرداخت توسط فروشنده.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41723
دکمه بازگشت به بالا