ایستگاه خبر

طرح بانک مرکزی و دولت فدرال پاکستان برای ممنوعیت کامل رمز ارزها

گزارش‌ها حاکی از آن است که دولت پاکستان و بانک مرکزی آن، بانک دولتی پاکستان، تصمیم گرفته‌اند رمز ارزها را غیرقانونی اعلام کنند. رسانه‌های محلی در ۱۲ ژانویه گزارش دادند که توصیه ممنوعیت کامل برای صرافی‌های ارزهای دیجیتال اعمال می‌شود. این ممنوعیت در حال حاضر یک توصیه است و مشخص نیست که آیا با بررسی‌های بیشتر مقامات به چالش کشیده خواهد شد یا خیر.

دادگاه عالی سند (SHC) وضعیت ارزهای دیجیتال را بررسی کرده است و این اولین باری است که بانک مرکزی این کشور موضعی در مورد طبقه دارایی‌های رمز ارزی ارائه می‌دهد. SHC از دولت خواسته بود تا مقرراتی را در اکتبر ۲۰۲۰ برای. این طبقه دارایی عرضه کند. با این ممنوعیت، به نظر می‌رسد هیچ یک از این موارد ضروری نخواهد بود، زیرا جایی برای ارزهای دیجیتال در داخل کشور وجود نخواهد داشت.
دلایل اصلی پشت این توصیه، تأمین مالی تروریسم و ​​پولشویی است، مشابه آنچه دیگر کشورها گفته‌‌اند. با این حال، بسیاری از کشورهای دیگر مقرراتی مانند رویه‌های KYC را برای جلوگیری از چنین اعمالی وضع کرده‌اند—اقدامی که به مراتب سخت‌گیری کمتری دارد.

این طرح ارزهای دیجیتال را غیرقانونی و غیرقابل معامله می‌کند، اگرچه مشخص نیست که چه عواقبی برای سرمایه‌گذاران خواهد داشت. این طرح کاملاً مبهم است، و SHC درخواست کرده است این گزارش برای بررسی بیشتر به وزارتخانه‌های قانون و دارایی ارسال شود.

این وزارتخانه‌ها تعیین خواهند کرد که آیا این ممنوعیت در چارچوب قانون اساسی است یا خیر. آن‌‌ها همچنین یک چارچوب قانونی ایجاد خواهند کرد که باید شفافیت بیشتری را در مورد مجازات‌ها ارائه دهد. اینفلوئنسرهای محبوب کریپتو نیز به این موضوع پرداخته‌اند و گفته‌اند که «جوانان رمزارز می‌خواهند» و نخست‌وزیر باید نظر خود را ارائه دهد.

پاکستان به فهرست کشورهایی که رمز ارزها را ممنوع می‌کنند می‌پیوندد

با این طرح، پاکستان به ده کشور دیگر می‌پیوندد که ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده‌اند. شناخته‌شده‌ترین آن‌ها چین است که سال گذشته این کلاس دارایی را به دلیل آماده‌سازی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) ممنوع کرد. کشورهای دیگری که کریپتو را ممنوع کرده اند عبارت‌اند از مصر و بولیوی.

رشد سریع بازار ارزهای دیجیتال با مقررات ثابت همراه نبوده است. تنها در ۱۲ ماه گذشته بسیاری از کشورها بررسی مقررات را آغاز کرده‌اند.

کشورهایی مانند کره جنوبی به جای پیشنهاد ممنوعیت، چارچوب‌های قانونی ایجاد کرده است تا اطمینان حاصل کند که هیچ گونه فعالیت غیرقانونی انجام نمی‌شود. تصمیمات آن‌ها شامل ایجاد یک طرح مالیاتی و الزام ثبت نام صرافی‌هاست.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۲۱ دی) – کاهش تقاضا در بازارهای نقدی

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=49279
دکمه بازگشت به بالا