ایستگاه خبر

بیش از یک میلیون دلار خسارت، نتیجه حمله هکرها به شبکه اتریوم کلاسیک

در حمله پنجم آگوست در مجموع ۲۳۸۳۰۶ ETC به ارزش تقریبی ۱۶۸۶،۸۷۱ دلار (در زمان انتشار این خبر) دو بار خرج شد. در طی این حمله، ۴۳۶۳۶ بلوک مجدداً تنظیم شده‌ و به هکر این امکان را می‌دهد که در مجموع ۱۴۳۴۳۴.۲۰ ETC را در پاداش بلوک قرار دهد.

تیم اصلی توسعه اتریوم کلاسیک — ETC Labs — به شرکت‌های حقوقی Kobre & Kim و همچنین شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین CipherTrace پیوسته است تا منشاء حمله را ردیابی و متعاقباً متهم را مجازات کند.

«با هم [ETC Labs ،Kobre & Kim، و Ciphertrace] با ذینفعان و آژانس‌های ایالات متحده همکاری خواهیم کرد و این تحقیقات منجر به تجزیه و تحلیل تراکنش‌ها و شناسایی طرفهای مسئول با دانش و انگیزه انجام این حملات خواهد شد. ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که عواقب شدیدی در انتظار مجرمین خواهد بود و مصمم هستیم که از یکپارچگی اکوسیستم محافظت کنیم. »

چگونه اتفاق افتاد؟

بیت کویری معتقد بود که مهاجم ۵ آگوست به همان شیوه حمله‌اش در ۱ آگوست با خرید قدرت هش کافی از Nicehash کنترل بیش از ۵۱٪ از شبکه اتریوم کلاسیک به دست آورده است.

براساس گزارش Bitquery، مهاجم تلاش کرده است ۴۶۵،۴۴۴ ETC را دوباره خرج کند (به ارزش تقریبی ۳،۲۸۶،۱۸۱ دلار در زمان انتشار خبر)، اما تنها توانست ۳۲۸.۳۰۶ ETC را دو بار خرج کند.

بیشتر بخوانید:||دوبار خرج کردن به چه معناست؟||

دیو جوانز، مدیر عامل CipherTrace گفت: «ما مفتخریم که به حل این پرونده مهم که بیش از یک سرقت بزرگ است کمک می‌کنیم، زیرا این حمله به یکپارچگی یک زنجیره بزرگ است.» وی افزود: «با ردیابی این سرمایه‌های دزدیده شده و جلوگیری از تبدیل آنها به پول نقد، ما نه تنها می‌توانیم یکپارچگی مالی را حفظ کنیم بلکه این جنایتکاران را نیز مجازات کرده و از جلوگیری از حملات آینده کمک خواهیم کرد. این مورد نقش حیاتی آنالیزهای بلاکچین را در حفظ ثبات اقتصاد دارایی مجازی ایفا می‌کند.»

 

Source

https://coiniran.com/?p=40601
دکمه بازگشت به بالا