ایستگاه خبر

بیش از یک میلیون دلار خسارت، نتیجه حمله هکرها به شبکه اتریوم کلاسیک

در حمله پنجم آگوست در مجموع 238306 ETC به ارزش تقریبی 1686،871 دلار (در زمان انتشار این خبر) دو بار خرج شد. در طی این حمله، 43636 بلوک مجدداً تنظیم شده‌ و به هکر این امکان را می‌دهد که در مجموع 143434.20 ETC را در پاداش بلوک قرار دهد.

تیم اصلی توسعه اتریوم کلاسیک — ETC Labs — به شرکت‌های حقوقی Kobre & Kim و همچنین شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین CipherTrace پیوسته است تا منشاء حمله را ردیابی و متعاقباً متهم را مجازات کند.

«با هم [ETC Labs ،Kobre & Kim، و Ciphertrace] با ذینفعان و آژانس‌های ایالات متحده همکاری خواهیم کرد و این تحقیقات منجر به تجزیه و تحلیل تراکنش‌ها و شناسایی طرفهای مسئول با دانش و انگیزه انجام این حملات خواهد شد. ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که عواقب شدیدی در انتظار مجرمین خواهد بود و مصمم هستیم که از یکپارچگی اکوسیستم محافظت کنیم. »

چگونه اتفاق افتاد؟

بیت کویری معتقد بود که مهاجم 5 آگوست به همان شیوه حمله‌اش در ۱ آگوست با خرید قدرت هش کافی از Nicehash کنترل بیش از 51٪ از شبکه اتریوم کلاسیک به دست آورده است.

براساس گزارش Bitquery، مهاجم تلاش کرده است 465،444 ETC را دوباره خرج کند (به ارزش تقریبی 3،286،181 دلار در زمان انتشار خبر)، اما تنها توانست 328.306 ETC را دو بار خرج کند.

بیشتر بخوانید:||دوبار خرج کردن به چه معناست؟||

دیو جوانز، مدیر عامل CipherTrace گفت: «ما مفتخریم که به حل این پرونده مهم که بیش از یک سرقت بزرگ است کمک می‌کنیم، زیرا این حمله به یکپارچگی یک زنجیره بزرگ است.» وی افزود: «با ردیابی این سرمایه‌های دزدیده شده و جلوگیری از تبدیل آنها به پول نقد، ما نه تنها می‌توانیم یکپارچگی مالی را حفظ کنیم بلکه این جنایتکاران را نیز مجازات کرده و از جلوگیری از حملات آینده کمک خواهیم کرد. این مورد نقش حیاتی آنالیزهای بلاکچین را در حفظ ثبات اقتصاد دارایی مجازی ایفا می‌کند.»

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا