ایستگاه خبر

مشکل فنی در پلتفرم OpenSea ، توکن‌هایی به ارزش صدهزار دلار از بین رفتند!

پلتفرم محبوب خرید و فروش NFT یعنی OpenSea اخیراً مشکلی را تجربه کرده است که به موجب آن و به‌طور ناخواسته برخی از توکن‌های غیرقابل تعویض متعلق به کاربرانش با ارزش مجموع ۲۸.۴۴ اتریوم یا تقریباً ۱۰۰۰۰۰ حذف شده است.
خبر مربوط به این موضوع ابتدا توسط نیک جانسون، توسعه‌دهنده اصلی سرویس نامگذاری اتریوم (ENS) فاش شد. سرویس ENS یک پلتفرم است که دامنه های .eth را ارائه می‌دهد. این سرویس به کاربران اجازه می‌دهد محتوای متنی را به عنوان NFT مستقیماً در بلاک چین اتریوم ذخیره کنند. به گفته جانسون، او یک NFT مرتبط با اولین ENS با نام دامنه “rilxxlir.eth” را از دست داده که اولین ENS ثبت شده است، و همچنین طولانی ترین ENS ثبت شده، که اولین بار در سال ۲۰۱۷ استخراج شد.
جانسون بعداً توضیح داد که پس از تلاش برای انتقال NFT فوق از یک حساب ENS به حساب شخصی خود، متوجه این ناهنجاری شده است. در آن هنگام توکن نیک جانسون به طور ناخواسته به یک حساب رایت شده ارسال شده بود.
هنگام انتقال NFT از یک حساب ENS به یک حساب شخصی، جانسون متوجه شد که این توکن به چیزی که به نظر می رسد یک حساب سوزانده شده باشد، ارسال شده است.
پس از این حادثه، جانسون سعی کرد اشکال را پیدا کند. تجزیه و تحلیل‌های این توسعه دهنده نشان داد که حداقل ۳۰ تراکنش از ۲۱ حساب مختلف از بین رفته و در مجموع چهل و دو عدد توکن NFT سوزانده شده است. جانسون در ادامه گفت که این حادثه اشکالی را آشکار کرد که می توانست منجر به سوزاندن برخی از NFT های غیر قابل تعویض دیگر نیز شود و قبل از اینکه بر دیگران تأثیر بگذارد، رفع باگ صورت گرفت.
طبق شنیده‌ها پلت‌فرم OpenSea با کاربران آسیب دیده تماس گرفته و گفته که این اشکال فنی در همان روز گزارش شده شناسایی و برطرف شده است.
قابل ذکر است که OpenSea یک پلتفرم NFT پیشرو است و بزرگترین مصرف کننده هزینه‌های انتقال در شبکه اتریوم است. هزینه‌های انتقال در این پلت‌فرم به طور متوسط روزانه ۴.۲ میلیون دلار ارزش دلاری دارد.
جانسون هیچ گونه تعامل قبلی با OpenSea نداشته است و این حادثه با آدرس ENS او اولین مورد ثبت شده بود که در نهایت منجر به تأیید اشکال احتراق NFT در صفحه اصلی انتقال پلت فرم OpenSea شد. این اشکال تمام انتقال‌های توکن‌های ERC-721 به نام ENS را در ۲۴ ساعت گذشته تحت تأثیر قرار داده است.
به گفته جانسون، اگرچه NFT از دست رفته هیچ ارزش مالی مستقیمی نداشت، با این‌حال به دلیل اینکه اولین نام ENS بود، ارزش تاریخی داشت. پلت‌فرم OpenSea به کاربران خود اطمینان داده است که اشکال برطرف شده است و مشکل فوق دیگر هرگز بر روی این پلتفرم رخ نمی‌دهد.

 

پیشنهاد مطالعه: توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=47456
دکمه بازگشت به بالا