ایستگاه خبر

هم‌بنیان‌گذار پروژه کلاهبرداری وان‌کوین با تسویه با مالباختگان از مجازات ۹۰ سال زندان گریخت

کنستانتین ایگناتوف، هم‌بنیان‌گذار پروژه کلاهبرداری رمزارزی وان‌کوین که پس از دستگیری در نوامبر ۲۰۱۹ با مجازات ۹۰ سال زندان روبه‌رو بود، اکنون به‌نظر می‌رسد توانسته خود را مهلکه نجات دهد.

آن‌طور که پیداست ایگناتوف توانسته با مذاکره با نمایندگان مالباختگان این کلاهبرداری ۴ میلیارد دلاری، موفق به اخذ رضایت آن‌ها شود.

اگرچه هنوز جزئیات بیشتری از این توافق در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته اما اسناد پرونده نشان می‌دهد که یکی دیگر از افراد کلیدی وان‌کوین همچنان زیر ذره‌بین بازرسان قرار دارد. روجا ایگناتوف، خواهر کنستانتین ایگناتوف و شریک تجاری او، متهم به مشارکت در کلاهبرداری وان‌کوین است. گفتنی است وی از سال ۲۰۱۷ تاکنون پس از صدور حکمی مبنی بر بازداشت وی، مخفی شده و خود را تسلیم نهادهای قانونی نکرده است. به‌نظر می‌رسد نمایندگان قانونی مالباختگان این کلاهبرداری، تمایلی به توقف روند پیگرد قانونی روجا نداشته باشند.

بیشتر بخوانید: بررسی وان کوین (OneCoin) و اسکم بودن آن

پیش‌تر در آوریل سال جاری میلادی، یکی از قضات دادگاه ناحیه‌ای ایالات متحده به مالباختگان هشدار دارد که در صورت عدم اقامه ادله کافی برای اثبات ادعای خود، قادر به طرح پرونده در قالب شکایت سنخی نخواهند بود. گفتنی است قبلا دادگاه منطقه جنوبی نیویورک در پاسخ به درخواست دولت ایالات متحده، مجازات ایگناتوف را به مدت سه ماه به تعویق انداخته بود.

Source

https://coiniran.com/?p=40553
دکمه بازگشت به بالا