ایستگاه خبر

بندر صلاله عمان به زنجیره تامین بلاک چینی IBM پیوست

به گزارش خبرگزاری تایمز عمان، بندر صلاله به پلتفرم زنجیره‌ی تامین بلاک چینی TradeLens پیوسته است. TradeLens در سال ۲۰۱۸ توسط Maersk و IBM راه‌اندازی شد و بندر صلاله عمان نودمین ترمینال و صد و پنجاهمین مشارکت‌کننده‌ی آن است. بندر صلاله بزرگ‌ترین بندر کشور عمان است و سالانه ۴ میلیون کانتینر از این درگاه وارد یا خارج می‌شود. بنا بر اطلاعیه‌ی منتشر شده، این بندر برای بهبود تجربه کاربری مشتریانش به‌وسیله‌ی تضمین یک استاندارد جهانی و شفاف به پلتفرم TradeLens پیوسته است.

TradeLens توسط تکنولوژی بلاک چین IBM پشتیبانی می‌شود و یک نمای مشترک و واقعی را از طریق شبکه‌ی بلاک چین سازمانی برای مشارکت‌کنندگان فراهم می‌کند. پلتفرم TradeLens باعث ایجاد شفافیت، یکپارچه‌سازی اطلاعات، بهبود تجارت دریایی و همکاری کارآمد میان تمام طرفین درگیر از جمله دریانوردان، خطوط کشتیرانی، گاراژهای نگهداری محموله‌ی کشتی، اپراتورهای بنادر و ترمینال‌ها، اپراتورهای حمل و نقل در خشکی و گمرک می‌شود.

طبق آخرین اطلاعات پلتفرم TradeLens هر هفته حدود ۱۰ میلیون محموله‌ی دریایی را پردازش می‌کند. این پلتفرم همچینی معافیت ضد انحصاری کمیسیون دریانوردی فدرال ایالات متحده را نیز دریافت کرده که به وسیله‌ی آن امکان به اشتراک‌گذاری اطلاعات حمل و نقل در زنجیره‌ی تامین و اجازه‌ی مشاهده‌ی داده‌ها، اتفاقات مهم، اسناد و مدیریت پروفایل کاربری را از طریق APIها می‌دهد. بدون داشتن این معافیت ذخیره‌سازی اسناد روی پلتفرم غیرقانونی تلقی می‌شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=36202
دکمه بازگشت به بالا