ایستگاه خبر

هشدار دادستان نیویورک به Bitfinex و Tether: تأخیرها متوقف شود

دفتر دادستان کل نیویورک صبر خود را در برابر Bitfinex و Tether از دست داده است. جان کاستیگلیون، مشاور ارشد اجرای NYAG، روز دوشنبه پیش از کنفرانس بین رگولاتور و دو شرکت کریپتو نامه‌ای ارسال کرد و در آن استدلال کرد که زمان آن است که آنها با دستور تولید سند ۱۷ ماهه  اطلاعات مالی‌شان را ظرف دو ماه آینده توضیح دهند.

مشاوران نماینده این دو شرکت استدلال می‌کنند که این دستور بسیار گسترده و مبهم است و ابتدا باید دامنه‌اش محدود شود.

«از زمان ثبت این پرونده، Order 354 به مدت هفده ماه اجرا شده است. در آن زمان، مدعوین اسناد صلاحیت قضایی را ارائه کرده‌اند (طبق دستورالعمل این دادگاه) اما در تهیه اطلاعات اصلی که در این دستورالعمل خواسته شده است، ناکام مانده‌اند. تأخیرها باید متوقف شود و مدعوین سریعاً این کار را انجام دهند.»

جوئل م. کوهن، دادرس دادگاه عالی ایالت نیویورک، پس از دریافت درخواست از دفتر NYAG هفته گذشته با شکایت از اینکه Bitfinex و Tether هنوز هیچ سندی را تحویل نداده‌اند، این پنجشنبه را برای جلسه دادرسی تعیین کرد.

طبق گفته Castiglione ،NYAG درخواست می‌کند که همه اسناد ظرف ۶۰ روز ارسال شود و دستورالعمل جلوگیری از وامدهی Tether به Bitfinex به مدت ۹۰ روز دیگر تمدید شود. چارلز مایکل، به نمایندگی از Bitfinex، در نامه خود با هرگونه تمدید دستور موقت مخالفت کرد.

از نظر وی، این واقعیت که مارکت کپ tether به طور چشمگیری افزایش یافته است، نشانگر اطمینان بازار به آن است و توجیه این دستور قضایی را نفی می‌کند. مایکل نوشت:

«امنیت کاربران امروزه به خوبی تأمین می‌شود و آنها نیازی به دستور OAG ندارند. تراکنش وام که ظاهراً tethers را متضرر می‌کرد بیش از ۲۵٪ از بودجه tethers در زمان صدور قرار قانونی بود، اما، به لطف بازپرداخت‌های Bitfinex و رشد tethers، اکنون بخش باقی‌مانده از آن کمتر از ۴٪ از بودجه tethers است.

۱۷ ماه
این پرونده در آوریل ۲۰۱۹ باز شد، وقتی دفتر دادستان کل گفت Bitfinex دسترسی به نزدیک به ۱ میلیارد دلار وجوه مشتری را از دست داده و از ذخایر Tether وام گرفته است. این صادرکننده stablecoin مالکان و مدیران شرکت‌ها را با Bitfinex به اشتراک می‌گذارد، هرچند در پرونده‌های حقوقی مختلف شرکت‌ها گفت که وام‌‌ها و اعتبارات به طور مستقل از یکدیگر مورد مذاکره قرار گرفته‌اند.

NYAG دستورالعملی را برای جلوگیری از ارسال وجوه بیشتر Tether به Bitfinex ارائه کرد و کوهن به شرکت‌ها دستور داد کلیه اسناد مربوط به معاملات و همچنین اسناد مربوط به صدور Tether را به اشتراک بگذارند.

Bitfinex و Tether به این حکم اعتراض کردند، اما درخواست تجدیدنظر  آنها را به جایی نرسید.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41154
دکمه بازگشت به بالا