ایستگاه خبر

پلیس نیویورک سیاست تجزیه‌وتحلیل معاملات ارز دیجیتال را بیان کرد

اداره پلیس نیویورک (NYPD) گزارشی شش‌صفحه‌ای منتشر کرده است که در آن سیاست استفاده‌اش از ابزارهای تجزیه و تحلیل معاملات ارز دیجیتال را توضیح داده است. استفاده اداره پلیس از چنین ابزاری، که مرجع آن «فروشندگان تأییدشده» بی‌نام است، تاکنون به طور عمومی مورد تأیید قرار نگرفته است.

این گزارش به عنوان بخشی از اهداف گسترده‌تر سیاست‌های تأثیرگذار و استفاده از قابلیت‌های نظارت NYPD منتشر شده است. تابستان سال گذشته، شورای شهر نیویورک لایحه‌ای را تصویب کرد که NYPD را مجبور به ارائه جزئیات در مورد استفاده خود از چنین فناوری، از جمله هواپیماهای بدون سرنشین و نرم‌افزار تشخیص چهره کرد.

که در گزارش ۱۱ ژانویه NYPD فاش کرد که «تحقیقات تجزیه و تحلیل رمزارزها و جستجوی اطلاعات مرتبط با معاملات کریپتو» را بیشتر برای تحقیقات جنایی به کار می‌برد. این ابزارهای NYPD را قادر به جمع آوری، ذخیره، پردازش یا اشتراک اطلاعات مرتبط با معاملات رمزارزها، به صورت صوتی، تصویری، موقعیت مکانی و غیره هستند.

محافظت و سیاست امنیتی پلیس نیویورک دسترسی به ابزارهای تجزیه و تحلیل ارز دیجیتال و داده‌های معاملات را برای ایجاد تعادل بین امنیت عمومی و حریم خصوصی افراد، محدود می‌کند. فقط پرسنل مجاز با مجوزهای کاربر خاص، و فقط در معاملات ارز دیجیتال که در دفتر عمومی غیرمتمرکز انجام می‌شود می‌توانند از این ابزارها استفاده کنند.

NYPD همچنین اظهار داشت که چنین روشهایی باید به شیوه منطبق با الزامات و حمایت‌های قانون اساسی ایالات متحده، قانون اساسی ایالت نیویورک و مقامات قانونی قابل اجرا استفاده شود. ابزارهای تجزیه و تحلیل به محققان آنها اجازه می‌دهد تا اطلاعات مربوط به معاملات رمزارز مظنونان را به دست آورند و وجوه را از طریق بلاکچین ردیابی کنند.

سند منتشر شده توسط NYPD صریحاً جزئیات جرائمی را که با استفاده از نرم‌افزار تجزیه و تحلیل معاملات بررسی می‌کند، شرح نمی‌دهد. در گذشته، NYPD هشدارهای عمومی در مورد کلاهبرداری تلفنی را که شامل پرداخت ارز دیجیتال است، صادر کرده بود.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43379
دکمه بازگشت به بالا