ایستگاه خبر

ماینرها دیگر نمی‌توانند از کارت‌های گرافیک GeForce برای ماینینگ اتریوم استفاده کنند

انویدیا (Nvidia) سازنده‌ی سخت‌افزار رایانه تصمیم دارد میزان هش کارت‌های گرافیک GeForce خود را کاهش دهد و ماینرها را از استفاده‌ی GPUs  دلسرد کند. در اطلاعیه‌ی سه‌شنبه این شرکت اعلام شد که کارت‌های جدید با نرخ هش پایین‌تر از اواخر ماه می ارائه می‌شوند.

انویدیا علاوه بر سخت‌افزار اختصاصی ماینینگ، رایانه‌های مخصوص بازی (GPU) مدل GeForce را نیز به فروش می‌رساند. با این وجود تراشه‌های GeForce قابلیت برنامه‌ریزی دارند و برخی دریافتند که کارت‌های گرافیک هم از قدرت هش کافی برای استخراج رمز ارزها برخوردارند. این امر باعث شد تا برخی از رایانه‌های اختصاصی مخصوص بازی‌های خود برای استخراج اتریوم استفاده کنند که به نوبه خود باعث افزایش قیمت سخت‌افزار و ایجاد کمبودهایی شد و دسترس‌پذیری این محصولات برای گیمرها کمتر شد.

درآمد ماینرهای اتریوم در آوریل سال جاری به بالاترین حد خود رسید و انویدیا گزارش کرد در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۱ درآمد ۱۵۰ میلیون دلاری داشته است.
فوریه سال جاری، انویدیا از یک محصول اختصاصی استخراج اتریوم رونمایی کرد. این شرکت همچنین متعهد شد که با غیرکاربردی کردن پردازنده گرافیکی برای استخراج رمز ارزها، دو خط تولید را از یکدیگر متمایز کند.

طبق گفته انویدیا، این مشکل باعث کاهش میزان هش در کارت‌های گرافیک م‌ شود. GeForce RTX 3060 ، ۳۰۷۰ و ۳۰۸۰ همچنین  نرخ هش کمتری دارند. برای تمایز بیشتر محصولات برچسب «Lite Hash Rate» یا «LHR» خواهد داشت. نرخ هش اتریوم در ماه‌های اخیر بیشتر شده است.
این شرکت در اعلامیه خود گفت: «ما معتقدیم که پس از این این مرحله می‌توانیم کارت‌های گرافیک GeForce بیشتری را با قیمت‌های بهتر در اختیار گیمرهای مختلف قرار دهیم.»

 

پیشنهاد مطالعه: راهنمای استخراج اتریوم – سخت افزار تا استخراج

Source

https://coiniran.com/?p=45719
دکمه بازگشت به بالا