ایستگاه خبر

استخراج بیت کوین با انرژی هسته‌ای در اوهایو

بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی، تولیدکننده انرژی هسته‌ای و سوخت فسیلی Energy Harbour Corp روز دوشنبه اعلام کرد که با شرکت استخراج بیت کوین Standard Power همکاری کرده است.

تلاش برای استخراج بیت کوین در دسامبر سال ۲۰۲۱ آغاز می‌شود. Standard Power یک کارخانه تولید کاغذ متروک در کوشوکتون، اوهایو را به یک مرکز استخراج تبدیل می‌کند که از انرژی نیروگاه‌های هسته‌ای Energy Harbor استفاده می‌کند.

ماکسیم سرژین، مدیر ارشد اجرایی استاندارد پاور، گفت: «ما با مشارکت با Energy Harbor، توانایی میزبانی خود را جوری تنظیم کرده ایم تا ۱۰۰ درصد انرژی استفاده‌شده در این مرکز بدون کربن باشد.»

پایداری بیت کوین پس از این که امسال به اوج قیمت خود رسید، دوباره مورد بررسی و بازبینی قرار گرفته است. قابل توجه است، در ماه مارس، شرکت تسلا، بیت کوین را به عنوان گزینه پرداخت پذیرفت و سپس دو ماه بعد به دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی، آن را رد کرد و دلیل آن را وابستگی به سوخت فسیلی عنوان کرد. با این حال، همانطور که The Block قبلاً بررسی کرده است، جایگزینی انرژی لازم برای استخراج، از سوخت فسیلی به منابع تجدیدپذیر بسیار دشوار به نظر می‌رسد.

انرژی هسته‌ای در واقع فاقد کربن است. به جای سوزاندن ظرفیت بالای کربن موجود در گیاهان و حیوانات فسیل‌شده، نیروگاه‌های هسته‌ای با تقسیم اتم‌های اورانیوم از ژنراتورهایی با توربین‌های با بخار برای تأمین انرژی استفاده می‌کنند. وزارت انرژی ایالات متحده اظهار کرد که یک نیروگاه هسته‌ای به طور متوسط ​​یک گیگاوات انرژی تولید می‌کند و بزرگترین نیروگاه هسته‌ای آمریکا Palo Verde در آریزونا ۳.۹۹ گیگاوات تولید می‌کند.

و با این حال، جدا از مشارکت Energy Harbor-Standard Power، به نظر نمی‌رسد که انرژی هسته‌ای گزینه‌ی محبوب برای استخراج بیت کوین باشد. اوکراین از سال گذشته در حال استفاده از انرژی هسته‌ای اضافی خود برای استخراج بیت کوین بوده است اما به نظر نمی‌رسد که در این امر پیشرفتی کرده باشد.

یکی از معضلات استخراج بیت کوین با انرژی هسته‌ای می‌تواند هزینه‌های اولیه باشد. بر اساس وال استریت ژورنال ساخت واحدهای هسته‌ای وگل در وینزبورو جورجیا—اولین پروژه هسته‌ای ساخته‌شده در ایالات متحده در قرن ۲۱—بیش از ۲۵ میلیارد دلار هزینه داشته است.

 

پیشنهاد مطالعه: میزان مصرف انرژی بیت کوین… چرا نباید نگرانش باشیم؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=46533
دکمه بازگشت به بالا