ایستگاه خبر

توافق پلیس NPA ژاپن با ۱۰ صرافی‌ برای مقابله با جرایم سایبری

10 صرافی ارزهای رمزنگاری شده، توافقنامه‌ای مبنی بر پیشگیری از جرایم سایبری را با دپارتمان پلیس NPA کلان‌شهر توکیو به امضا رساندند.

 به گفته مقامات NPA همراه با به رسمیت شناختن بیتکوین در ژاپن، جرایم سایبری از جمله دسترسی غیرمجاز به حساب‌های آنلاین و نیز پول‌شویی افزایش یافته است.

 همکاری ده صرافی با پلیس NPA

NPA توافق پلیس توکیو با 10 صرافی‌ ژاپنی برای مقابله با جرایم سایبری

به گزارش کوین ایران به نقل از خبرگزاری App Times، در هفته گذشته ده صرافی پیشتاز ژاپنی توافقنامه‌ای مبنی بر مقابله با جرایم سایبری را با دپارتمان پلیس کلان شهر توکیو امضا کردند.به گفته‌ی  Sankei Shimbun، این اقدام در پی افزایش جرایمی که ارزهای رمزنگاری شده آنلاین مانند بیتکوین را مورد هدف قرار می‌دهند، صورت گرفته است.

این صرافی‌ها عبارتند از: SBI Virtual Currencies ، Bitflyer، Bitpoint Japan، GMO Coin، Coincheck، Bit Trade، Quoine، Bitbank، Btc Box و Money Partners. همه‌ی این شرکت‌ها به جز Coincheck برای کار قانونی به عنوان صرافی‌های ارزهای رمزنگاری شده از اداره خدمات مالی ژاپن(FSA) مجوز گرفته‌اند. دومین صرافی بزرگ بیتکوین ژاپن از نظر حجم،هنوز هم تحت بازرسی این آژانس قرار دارد. توافق آنها به ویژه بر سر مسائلی چون:همکاری مشترک، اعلان گزارش جرایم سایبری، همکاری در جهت تحقیقات جنایی، تبادل اطلاعات و تمهیدات لازم برای جلوگیری از گسترش خسارات بوده است.

افزایش جرایم سایبری

رییس دفتر امنیت آژانس پلیس ملی (NPA) افزود: “اگر چه گسترش ارزهای مجازی قابل توجه است، اما زمانی که مسبب وقوع جرم شود، به منزله‌ی بحران است. این توافقنامه بسیار دلگرم کننده است.” صرافی‌های ارزهای رمزنگاری شده با چالش‌های امنیتی سایبری زیادی از جمله دسترسی غیر مجاز، تراکنش غیرقانونی و پول‌شویی مواجه هستند.

NPA توافق پلیس توکیو با 10 صرافی‌ ژاپنی برای مقابله با جرایم سایبری

به گزارش کوین ایران به نقل از Japan Times، در ماه گذشته آژانس پلیس ملی، ۱۷۰ مورد پول‌شویی با ارزهای رمزنگاری شده‌ در شش ماه منتهی به اکتبر را افشا کرد. یک مقام رسمی NPA تاکید کرد: “ما در صدد انجام اقدامات مشترک با همکاری وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مربوطه به همراه  کارگزاران کسب و کار هستیم.” این منبع خبری افزود: “یک بررسی دفتر کابینه در ماه نوامبر از ۳۰۰۰ نفر از مردم ژاپن که ۱۸ سال یا بیشتر سن داشتند، بیانگر آن است که نگرانی‌ها پیرامون مسائلی نظیر تروریسم سایبری، دسترسی غیرمجاز به حساب‌های آنلاین و دیگر جرایم فناوری‌های پیشرفته در حال افزایش است.”

Yuzo Kano مدیر شرکت Bitflyer خاطر نشان کرد:

“در همان حال که تعداد فروشگاه‌هایی که توانایی سازماندهی ارزهای مجازی را دارند افزایش یافته است، میزان جرایم نیز در حال افزایش است. ما برای جلوگیری از ضرر وخسارت، به سختی مشغول فعالیت هستیم.”

https://coiniran.com/?p=17130
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x