ایستگاه خبر

افزوده شدن قابلیت رهگیری تغییرات شیوع بیماری کرونا به پلتفرم Messari

کاربران پلتفرم Messari اکنون می‌توانند همزمان با رهگیری تغییرات قیمتی بازارهای سهام و رمزارزها، میزان شیوع همه‌گیری ویروس کرونا را نیز دنبال کنند.

با آنکه پیش‌تر، خبرهایی در فضای مجازی دست به دست می‌شد، مبنی بر اینکه توییتر، سیاست اعمال محدودیت نامحسوس را بر پلتفرم Messari به‌دلیل تلاش برای پوشش اخبار مرتبط با بیماری کووید ۱۹ در پیش گرفته است، این وب‌سایت به‌تازگی اعلام کرده که راهی جدید برای تحلیل چگونگی اثرگذاری این پاندمی بر بازارها در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

Messari ساعاتی پیش اعلام کرد که با قابلیت جدید نمودار کووید ۱۹ کاربران می‌توانند عملکرد دارایی‌های مختلف را همزمان با گسترش شیوع کرونا ارزیابی کنند. از جمله‌ی این دارایی‌ها می‌توان به بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزپایه، بازار سهام، فلزات گران‌بها، نفت خام و حتی اورانیوم اشاره کرد. کاربران می‌توانند در نوار جست‌وجوی نمودارها با انتخاب گزینه‌ی Covid V Markets تغییرات دارایی دلخواه خود را در کنار نمودار شیوع کرونا مشاهده کنند.

آن‌طور که پیداست، Messari داده‌های مربوط به شیوع کرونا را از وب‌سایت eodhistoricaldata.com دریافت می‌کند. کاربران با استفاده از این داده‌ها می‌توانند به آمار لحظه‌به‌لحظه شمار مبتلایان و تلفات کرونا به‌صورت سرتاسری و هم‌چنین به تفکیک کشور دست پیدا کنند.

رایان سلیکس، مدیرعامل Messari در تشریح فواید پیگیری تغییرات شیوع کرونا برای کاربران می‌گوید:

برای مثال، پس از آنکه اولین مورد مرگ بر اثر ابتلا به کرونا گزارش شد، بیت‌کوین توانست در مقابله با شاخص S&P 500 عملکرد بهتری از خود نشان بدهد. دیگر داده‌ها نیز حاکی از آن است که لایت‌کوین نیز رفتار مشابهی در برابر طلا داشته است.

پیش‌تر سلیکس ادعا کرده بود که شبکه‌ی اجتماعی توییتر، سیاست اعمال محدودیت نامحسوس را در برابر پلتفرم Messari (به‌دلیل پوشش اخبار مرتبط با ‌همه‌گیری کرونا)‌ در پیش گرفته است.

Source

https://coiniran.com/?p=37869
دکمه بازگشت به بالا