ایستگاه خبر

Ngrave پشتیبان‌گیری از کلید خصوصی رمزگذاری شده فیزیکی را راه‌اندازی کرد

شرکت امنیت رمزارز، Ngrave، به تازگی روش جدید پشتیبان‌گیری از کلید مخفی کیف پول‌های سخت‌افزاری رمزارز‌ها، Ngrave Graphene را راه‌اندازی کرده است. این شرکت اعلام کرده است این روش از یک کلید خصوصی رمزگذاری شده و قابل بازیابی که روی صفحه ی فلزی کیف پول‌های سخت‌افزاری حک شده است، استفاده می‌کند. بنا بر اعلامیه‌ای در ۱۰ ژوئن، Ngrave Graphene برای عموم قابل دست‌یابی است. این سخت‌افزار با یک معمای رمزنگارانه و با تمرکز بر مقاومت در برابر شوک‌های الکتریکی،‌ باران، آتش، و حرارات تا ۱۶۶۰ درجه سلسیوس طراحی شده است.

این معما شامل دو صفحه است که کلید خصوصی مالک را با مقادیری روی صفحه‌ای که برای مشتریان مختلف به شکل متفاوتی طراحی شده در بر می‌گیرد. برای بازیابی کلید، هر دوی صفحات مورد نیاز هستند.

روبن مر، بنیان‌گذار و مدیر ارشد Ngrave به خبرگزاری Cointelegraph گفته است این فناوری مشکلات باقیمانده از راه‌حل‌های پشتیبان‌گیری موجود را حذف می‌کند:

“این فناوری در درجه اول مشکل ماندگاری کیف پول های کاغذی و حتی پشتیبان گیری‌های الکترونیکی را حل می‌کند که می‌توانند در طول زمان عملکرد خود را از دست دهند. Graphene یک راه‌حل ماندگار است که سخت‌افزار آن از فولاد ضد زنگ ساخته شده که می‌تواند آتش ساختمان و دیگر شرایط حاد را تحمل کند. همچنین مشکل شکست تک نقطه‌ای را که در کیف پول‌های فلزی فعلی رایج است، از میان بر می‌دارد. The Ngrave Zero یک کیف پول سخت‌افزاری فیزیکی ضد دست‌کاری است که به هیچ وجه مورد حمله آنلاین قرار نمی‌گیرد. این ویژگی دارای گواهینامه امنیتی بالا برای بروزرسانی های سیستم عامل است. اگر در هنگام مدیریت رمزارز در کیف پول خود دچار اشتباه شوید ممکن است آن‌ها را از دست بدهید. از این رو ما دستگاهی ساختیم که کاملا محفوظ از خطا و شکست است.”

شرکت امنیتی رمزنگاری Ngrave به زودی توانایی متولیان تعیین شده توسط صاحب کلیدها را برای بازیابی آن است،‌ کلیدها حتی پس از درگذشت مالک آن راه‌اندازی می‌کند.

Ngrave Graphene از پروتوکل‌های رمزنگاری مثل EAL7 استفاده می‌کند و با شرکت Imec، یک قطب تحقیق و توسعه در زمینه‌ی ساخت و تولید نانوالکترونیک و تراشه و COSIC، یک گروه تحقیقاتی برای رمزنگاری صنعتی کاربردی، هم‌کاری می‌کند تا ویژگی‌های امنیتی خود را ارتقا دهد.

https://coiniran.com/?p=39378
دکمه بازگشت به بالا