ایستگاه خبر

چرا NFTها می‌توانند منبع درآمد بزرگی برای IRS باشند؟

فروش و معاملات توکن‌های غیرقابل تعویض (یا NFTها) به‌‌طرز سرسام‌آوری افزایش یافته است. آن‌ها جدیدند، و ارزش‌شان می‌تواند متغیر باشد. اما NFTهای کسانی که دارای تعهدات مالیاتی ایالات متحده‌اند، می‌تواند برای خدمات درآمد داخلی IRS مثل یک معدن طلا باشد. چرا؟ از آنجا که برخلاف سایر اشکال درآمد و دارایی، NFT می‌تواند عملکردهای مالیاتی متعددی را برای کسانی که آن‌ها را تولید و معامله می‌کنند ایجاد کند. در مصاحبه اخیر با Forbes.com، شون هانلی، وکیل مالیاتی مستقر در جورجیا و مشاور مالیاتی تامسون رویترز، بر اهمیت درک همه راه‌های مختلف ایجاد و یا تجارت در NFTها که می‌تواند منجر به مالیات بر درآمد فدرال شود، اشاره کرده است.

سازندگان NFT

NFTها مانند بسیاری از اجراها یا آثار هنری دیگر «نامشهود» اند. این بدان معناست که خالق هیچ مبنایی در آنچه فروخته می‌شود جز هزینه‌های مربوط به ایجاد آن ندارد. خدمات درآمد داخلی یا IRS، با این حال، یک استثنا دارد که به هنرمندان اجازه می‌دهد هزینه‌های خود را در زمان فروش آثار هنری کسر کنند. اگر یک خالق NFT هزینه‌های خود را در یک سال مالیاتی قبل از سالی که NFT به فروش می‌رسد کسر کرده باشد، مبنای آن در NFT صفر است که به معنای سود ۱۰۰ درصدی از درآمد حاصل از فروش است. کسی که NFT ایجاد می‌کند و آن را به مبلغ ۱ میلیون دلار می‌فروشد، ۱ میلیون دلار سود مشمول مالیات دارد.

اگرچه راهنمای واقعی IRS فاجعه‌بار نیست، اما اصول مالیاتی عمومی نشان می‌دهد که NFT به احتمال زیاد توسط IRS به عنوان موجودیِ خالق آن‌ها (برخلاف دارایی‌های سرمایه‌ای) در نظر گرفته می‌شود. چه فردی که در زمینه ایجاد NFT فعالیت می‌کند، یک فرد عادی باشد، چه هنرمند مشهوری که به سادگی NFT را به درآمد خود اضافه می‌کند، فروش NFT نه تنها به‌عنوان درآمد عادی (برخلاف سود سرمایه مطلوب‌تر) مشمول مالیات می‌شود که مشمول مالیات مشاغل آزاد نیز می‌شود. این داستان به همین جا ختم نمی‌شود. در حالی که NFT اصلی یک توکن منحصر به فرد در بلاکچین است، هنرمند یا خالق ممکن است حق چاپ آن را حفظ کند. یک هنرمند یا اجراگر ممکن است تصمیم بگیرد چندین NFT بر اساس یک اثر هنری یا اجرا مشابه را مانند نسخه‌های چاپی محدود و نسخه‌های محدود منتشر شده از یک اجرای زنده بفروشد. هنگامی که حق چاپ حفظ می‌شود و کپی‌ها فروخته می‌شوند، درآمد حق امتیاز هم لحاظ می‌شود که باید سالانه در برنامه E گزارش شده و به فرم ۱۰۴۰ فرد متصل شود. خالقان NFT هنگام فروش NFT خود به به نوع مشمول مالیات‌اند: مالیات بر درآمد فروش، مالیات بر مشاغل آزاد و مالیات بر درآمد ناشی از حق امتیاز.

 

معامله‌گران و سرمایه‌گذاران NFT

اما اگر شما خالق نباشید، چه؟ اگر شما NFT خرید یا معامله می‌کنید؟ متأسفانه تجارت NFT به سادگی معامله دارایی‌های سرمایه‌ای دیگر (مانند سهام یا املاک) نیست. در حال حاضر NFT ها باید با رمز ارز (به ویژه اتریوم) خریداری شوند. از آنجا که IRS هنوز ارز دیجیتال را به‌عنوان دارایی و نه ارز تلقی می‌کند، خرید NFT فقط یک رویداد مشمول مالیات ایجاد می‌کند: تبدیل رمز ارز برای خرید NFT. بسته به مبنای مالیات‌دهندگان در رمز ارزهای رمزنگاری مبادله‌شده (مبلغی که برای رمزنگاری پرداخت شده است)، خریدار می‌تواند سود یا زیان مشمول مالیات حاصل از تبدیل را دریافت کند. علاوه بر این، اگر دوره نگهداری رمز ارز مذکور برای شمول مالیاتی کافی نباشد‌، می‌توان از آن به‌عنوان درآمد معمولی (و نه با نرخ سود سرمایه بلندمدت) مالیات گرفت.

انطباق و اجرا

در حال حاضر IRS تمرکز زیادی بر معاملات رمز ارزها دارد و ممکن است چند سال دیگر طول بکشد تا بتوانند با چگونگی اعمال مالیات بر ایجاد NFT و معاملات آن آشنا شوند. معاملات NFT، در حالی که در حال رشد است، در مقایسه با معاملات رمز ارزی هنوز حجم پایینی دارد. به عبارت دیگر، اعمال مالیات بر معاملات رمز ارزها برای IRS در کوتاه‌مدت درآمد خالص بسیار بیشتر و سودآورتری ایجاد می‌کند. با این وجود ممکن است IRS درس‌هایی را که در زمینه اجرای مالیات رمز ارزها می‌آموزد، در مورد NFT ها و سایر فناوری‌های نوظهور اقتصاد دیجیتالی به کار گیرد.
فعالان مالیاتی که در اقتصاد دیجیتال تخصص دارند، خواهان راهنمایی‌های بیشتری از IRS برای رمز ارزها و NFTها هستند و IRS هنوز به آن‌ها پاسخی نداده است. در حال حاضر این متخصصین باید بر اصول کلی مالیات و بهترین شیوه‌های آن مانند مستندسازی راهکارهایی که هنگام تصمیم‌گیری در مورد نحوه گزارش تراکنش در اظهارنامه مالیاتی مشتریان استفاده می‌شود، تکیه کنند.
مالیات‌دهندگان که با رمز ارزها یا NFTها معامله می‌کنند باید از پتانسیل ایجاد الزامات گزارش‌دهی برای حساب‌های خارجی و احتمالاً درآمد از منابع خارجی مطلع باشند. مجازات‌ها برای نادیده گرفتن موارد گزارش‌های خارجی بسیار شدید است و مجازات عدم گزارش عمدی بدتر. همانطور که در مورد رمز ارزها نیز، IRS اولویت را به گزارش حساب و درآمد خارجی می‌دهد.

 

پیشنهاد مطالعه: اجرایی شدن پرداخت مالیات بر رمزارز ها در آمریکا

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=47009
دکمه بازگشت به بالا