ایستگاه خبر

NFTها راهی تازه به سمت بازار کریپتو

یکی از مدیران اجرایی Binance به تازگی اعلام کرده است بازار رو به رشد NFTها می‌تواند راهی جدید برای سر زبان افتادن بازار کریپتو باشد.

NFTها در چند وقت اخیر اسامی مستعار زیادی را به خود دیده‌اند و اکنون به این لیست بلند بالا باید «میانبری به سوی کریپتو» را نیز اضافه کرد.

روز جمعه Teck Chia یکی از مدیران اجرایی Binance X، در یک مصاحبه‌ی زنده اعلام کرد بازار رو به رشد NFTها اگر به همین منوال ادامه پیدا کند می‌تواند افراد زیادی به بازار کریپتو آورده و حتی این بازار را گسترش بدهد.

او گفت: من افراد زیادی را می‌بینیم که هیچ اطلاعی از این بازار ندارند اما در حال تلاش برای خرید NFTها هستند. پس می‌توانیم NFT را میانبری به سمت بازار کریپتو بدانیم.

NFTها توکن‌های غیرقابل تعویضی هستند که عموما بر روی شبکه‌ی اتریوم فعالیت می‌کنند. این توکن‌ها به تازگی در قالب هر چیزی ارائه شده‌اند و محبوبیت و معروفیت روزافزونی را پیدا کرده‌اند.

این صنعت به تازگی رشد فراوانی داشته و مجموعه‌های هنری معروفی مانند Hashmasks در این بازار با قیمت‌های میلیونی به فروش رسیده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟

به عنوان مثال، ۳LAU یکی از آهنگسازان شناخته شده به تازگی آلبوم اخیر خود را در قالب مجموعه‌ای از NFTها به فروش رساند.

همین دیروز هم یکی از آثار هنری Beeple، به عنوان گران‌ترین NFT تاریخ تا به اینجا، با قیمتی در حدود ۷۰ میلیون دلار به فروش رفت.

این اثر «هر روزه: ۵۰۰۰ روز اول» نام دارد که مجموعه‌ای از نقاشی‌های دیجیتال است که Beeple به مدت ۱۳ سال هر روز آن را انجام داده است.

این مجموعه به قیمت ۶۹.۳ میلیون دلار به فروش رسید که آن را تبدیل به سومین اثر گران‌ قیمت فروخته شده توسط یک هنرمند در قید حیات، کرد.

پس با این حساب اگر بتوان NFTها را میانبری به بازار کریپتو دانست، می‌توان انتظار داشت که صرافی‌هایی مانند Binance نیز به توزیع و فروش چنین محصولاتی روی بیاورند؟

Chia به این سوال اینگونه پاسخ داد: منظور من فقط Binance‌ نبود، من به طور کلی نظر خودم را گفتم. البته می‌توان انتظار داشت که صرافی‌ها هم وارد این بازی شوند.

یکی دیگر از مدیران اجرایی Binance‌ به نام David Princay نیز از تایید این موضوع درباره Binance خودداری کرد و تنها به این موضوع اشاره کرد که NFTها برای صرافی‌های بزرگ جذاب هستند.

source

 

https://coiniran.com/?p=44578
دکمه بازگشت به بالا