ایستگاه خبر

نقل و انتقال NFTها در اتریوم از استیبل کوین‌ها و ERC-20 ها پیشی گرفت

بر اساس داده‌های منتشر شده از Coin Metrics، توکن‌های غیر قابل تعویض (NFTها) از تابستان گذشته بخش نسبتاً بزرگی از اکوسیستم اتریوم را از نظر معاملات تشکیل داده‌اند. علاوه بر این، تعداد انتقال‌های توکن‌های غیرقابل تعویض همچنان نزدیک به بالاترین سطح تاریخی خود است.

با وجود روند نزولی بازار، NFTها همچنان محبوب‌اند

در حالی که بازار در هفته‌های اخیر متحمل ضرر شده است، فعالیت NFT مانند همیشه محبوب است.

با توجه به وضعیت شبکه Coin Metrics امروز، توکن‌های غیرقابل تعویض – که معمولاً بر اساس استاندارد توکن ERC-721 اتریوم هستند – از نظر مجموع انتقال توکن‌ها در اکوسیستم اتریوم، هم استیبل کوین‌ها و هم توکن‌های اصلی ERC-20 را پشت سر گذاشته‌اند.

نقل و انتقالات NFT در حال حاضر نزدیک به بالاترین سطح تاریخ است. داده‌های Coin Metrics نشان می‌دهد که انتقال‌های ERC-721 معمولاً در بیشتر روزهای اخیر بیش از ۳۰۰۰۰۰ بوده است.

پذیرش NFT از تابستان گذشته موضوع غالب فضای دارایی‌های دیجیتال بوده است و شاید کاربران بیشتری را نسبت به سایر موارد استفاده از ارزهای دیجیتال به این فضا بیاورد. OpenSea، یکی از محبوب‌ترین بازارهای NFT جهان، ماه گذشته پس از سال ۲۰۲۱ به ارزش ۱۳.۳ میلیارد دلار رسید که در آن حجم تراکنش (۱۴ میلیارد دلار) نسبت به سال ۲۰۲۰، ۶۴۶ برابر شد. بازار NFT کوین‌بیس (که هنوز راه‌اندازی نشده است) همچنین در عرض دو روز بیش از ۱.۵ میلیون ثبت‌نام در لیست انتظار خود داشت.

علاوه بر کاربران خرده‌فروشی، بسیاری از شرکت‌های بزرگ نیز وارد این بازار شده‌اند، به‌ویژه پس از تغییر برند فیسبوک به متا و تبلیغات متاورس متعاقب آن. به عنوان مثال، سوزان وویچیکی، مدیرعامل یوتیوب ماه گذشته برنامه‌های بالقوه NFT را برای این شرکت شناخته‌شده پخش ویدیو منتشر کرد و مک‌دونالد در اوایل این ماه ده توکن تجاری جدید مربوط به کالاهای مجازی را ثبت کرد.

پیشنهاد مطالعه: معرفی پرفروش‌ترین بازارهای NFT برای خرید

 

Source

https://coiniran.com/?p=49956
دکمه بازگشت به بالا