ایستگاه خبر

NFL مانع از فروش NFT توسط تیم‌های فوتبال می‌شود!

لیگ ملی فوتبال یا NFL تیم‌های حاضر در لیگ را از فروش توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و حمایت مالی از پلتفرم‌های مبادلاتی رمزنگاری منع کرد. یک منبع ناشناس به نشریه‌ی Athletic گفت که در دستورالعمل رسمی ابلاغ شده آمده است:

«تیم‌های فوتبال از فروش تبلیغات رمز ارزها، عرضه‌ی اولیه‌ی توکن (ICO) یا هرگونه محصولاتی که به‌نوعی با فناوری بلاک‌چین و دارایی‌های دیجیتال مرتبط باشند، منع شده‌اند.»

با این‌حال این قانون امکان حمایت مالی از شرکت‌های فعال در حوزه‌ی ارائه‌ی خدمات مشاوره‌ و مدیریت مالی را به تیم‌ها داده است. برای نمونه شرکت مدیریت دارایی Grayscale Investments با تیم New York Giants همکاری دارد.

NFL مانع از فروش NFT توسط تیم‌های فوتبال می‌شود!

اما به‌نظر می‌رسد که سرمایه‌های شخصی بازیکنان از این قاعده مستثنی باشد. برای نمونه Tom Brady در صرافی FTX حق سهام داشته و با DraftKings از مالکیت مشترک یک پلتفرم NFT برخوردار است.

NFL درمقایسه با سایر لیگ‌های حرفه‌ای ورزشی، حضور کمرنگی در فضای NFTها دارد. برای نمونه لیگ بسکتبال حرفه‌ای (NBA) از مِی سال ۲۰۲۰ با شرکت‌ بلاک‌چینی Dapper Labs برای توسعه‌ی NFTهای NBA Top Shot همکاری پررونقی داشته و لیگ برتر بیسبال (MLB) به‌کمک استودیوی کانادایی Candy Digital اقدام به راه‌اندازی بازار اختصاصی NFT خود نموده است.

NFL لیگ حرفه‌ای فوتبال آمریکایی بزرگسالان آمریکا و معتبرترین لیگ فوتبال آمریکایی جهان است. این لیگ که در ۱۹۲۰ تأسیس شد، در حال حاضر با شرکت ۳۲ تیم برگزار می‌شود. مسابقات ان اف ال از نظر میانگین تعداد تماشاچیان در هر بازی رتبه اول جهان در میان تمام ورزش‌ها را دارد. به‌طور مثال در سال ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ میانگین حضور تماشاچیان در هر بازی بیش از ۶۷۰۰۰ نفر بود.

پیشنهاد مطالعه: توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=47370
دکمه بازگشت به بالا