ایستگاه خبر

گزیده اخبار حوزه رمز ارز ها و تکنولوژی بلاک چین از ۷ تا ۱۴ تیر ۹۸

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارز ها

نرخ هش بیت کوین (BTC) رکورد جدید ثبت و امنیت خود را تثبیت کرد

نرخ هش بیت کوین (BTC) در یک روند صعودی به بالاترین میزان خود رسیده است که نشان از توسعه و حمایت از بازار بیت کوین دارد. نرخ هش بیت کوین در حال حاضر نسبت به دسامبر ۲۰۱۸ که قیمت به حدود ۲۰ هزار دلار رسید تقریبا دو برابر است.

Screenshot 2019 07 02 Bitcoin Hash Rate Reaches All Time High Showing Futuristic Support For The Digital Currency

نرخ هش شبکه بیت کوین در حال حاضر حدود ۶۹ میلیون تراهش بر ثانیه است در حالیکه این رقم برای لایت کوین و اتریوم به ترتیب ۴۳۴ تراهش بر ثانیه و ۱۷۴ تراهش بر ثانیه است. بدیت ترتیب بیت کوین امن‌ترین شبکه در بازار رمز ارز هاست.

Source

ساعت : ۱۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۱/۴/۱۳۹۸

رکورد ۱.۷ میلیارد دلاری اوراق آتی بیت کوین (BTC) در CME Group

CME Group بار دیگر از شکستن رکورد اوراق آتی بیت کوین (BTC) خبر داد. اوراق آتی بیت کوین قراردادهای استانداری هستند که برای خرید و فروش بیت کوین در زمان مشخص بکار می‌روند. طبق این خبر، معاملات آتی بیت کوین در CME از ۱.۷ میلیارد دلار عبور کرد و رکورد قبلی خود را ۳۰٪ بهبود داد.

2019 07 02 110755

طبق داده‌های TradingView تعداد اوراق آتی بیت کوین یک هفته پیش از این خبر به زیر ۱۰۰۰۰ دلار نزول پیدا کرده بود درحالیکه روز قبل از آن ۵۳۱۱ قرارداد به ارزش ۲۶۵۵۵ BTC (حدود ۲۸۰ میلیون دلار) به سررسید نرسیده بودند.

در حال حاضر ارزش بیت کوین به زیر ۱۰ هزار دلار کاهش پیدا کرده است. بالاترین قیمت BTC در هفته گذشته ۱۳۸۰۰ دلار بود.

Source

ساعت : ۱۰:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۱/۴/۱۳۹۸

بنیاد اتریوم (Ethereum) به دنبال جذب مسلمانان و ثروتشان به این شبکه است

بنیاد اتریوم به‌صورت غیرانتفاعی با خبرگان مالی خلیج فارس برای نشان دادن سازگاری اتریوم با قوانین اسلام همکاری می‌کند. آنها با تکیه بر امکان تنظیم قراردادهای هوشمند مطابق دستورات اسلام، درصدد جذب سرمایه‌هایی مانند صندوق دارایی حکومتی با ارزش یک تریلیون دلار هستند. به گفته برخی مقامات ناشناس، مقامات عربستان صعودی علاقه‌مند به استفاده از اتریوم در پروژه‌های ملی برای کمک به اقتصاد هستند.

Source & Image

ساعت : ۴:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۲/۴/۱۳۹۸

فروش رمز ارز بلاک چین تلگرام (گرام) با سه برابر قیمت ICO آن در صرافی ژاپنی

1000x 1

شرکت کره‌ای Gram Asia پیشنهاد داده Gram را از ۱۰ جولای به قیمت پیشنهادی ۴ دلار در صرافی ژاپنی Liquid به فروش برساند. قیمت این کوین در مارس ۲۰۱۸ در دومین عرضه خصوصی ۱.۳۳ دلار بود. درصورتی که خریداران گرام از رمز ارز صرافی لیکوئید به نام QASH استفاده کنند قیمت هر گرام به ۳.۵ دلار کاهش می‌یابد.

تلگرام با بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر، سال گذشته ۱.۷ میلیارد دلار برای توسعه بلاک چین شبکه آزاد تلگرام (TON) با توکن Gram سرمایه جذب کرد. تلگرام پایان سومین سه ماهه سال ۲۰۱۹ را برای شروع کار خود انتخاب کرده است. گرام برای پرداخت سرویس‌های مختلف روی بلاک چین TON شامل اپلیکیشن‌ها، ذخیره‌سازی غیرمتمرکز داده و دورزدن سانسور استفاده خواهد شد.

Source

ساعت : ۶:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۴/۴/۱۳۹۸

لایت کوین (LTC) در بیش از ۳۹ هزار مکان جدید به عنوان روش پرداخت قبول می‌شود

شرکت بلاکچینی مستقر در نیویرک Flexa، لایت کوین (LTC) را به عنوان پنجمین رمز ارز در شبکه پرداخت خود پذیرفت. بدین ترتیب، لایت کوین در بیش از ۳۹۲۵۰ مکان به عنوان روش پرداخت پذیرفته می‌شود.

لایت کوین چهارمین رمز ارز از لحاظ حجم بازار است. پیش از این Flexa از بیت کوین (BTC)، اتر (ETH)، بیت کوین کش (BCH) و رمز ارز پایدار GUSD به عنوان روش پرداخت استفاده می‌کرد. طبق اطلاعیه Flexa، از جمله دلایل انتخاب لایت کوین، کارمزد کم، زمان تایید تراکنش سریع و جامعه فعال و مشتاق این رمز ارز بیان شده است.

Source & Image

ساعت : ۱۰:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۴/۴/۱۳۹۸

کاربران Reddit و Vimeo نیز به زودی می‌توانند رمز ارز BAT دریافت کنند

کاربران Reddit (شبکه اجتماعی) و Vimeo (سایت اشتراک‌گذاری ویدئو) نیز به زودی می‌توانند با استفاده از مرورگر متن‌باز Brave، رمز ارز BAT بگیرند. این ویژگی هنوز در نسخه توسعه‌دهندگان مرورگر بریو قرار دارد. نسخه توسعه‌دهندگان برای بررسی ویژگی‌های جدید پیش از عرضه به کاربران استفاده می‌شود.

بریو یک مرورگر سریع، منبع‌باز و متمرکز بر حریم خصوصی است که در ازای تولید و توجه به محتوا رمز ارز BAT پاداش می‌دهد.

Source

ساعت : ۱۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۰/۴/۱۳۹۸

بنیاد آیوتا (IOTA) از کیف پول نرم‌افزار Trinity رونمایی کرد

IOTA Trinity Wallet

بنیاد آیوتا کیف پول Trinity را برای سهولت استفاده و امنیت کاربران در معاملات IOTA راه‌اندازی کرد. نسخه بتای این کیف پول تقریبا ۱۶۰ هزار بار دانلود شده و تراکنش‌هایی معادل با بیش از ۱.۸ میلیارد دلار از رمز ارز آیوتا را انجام داده است. تیم امنیت سایبری SixGen و Accessec نیز این اپلیکیشن را پیش از ارائه عمومی بازبینی کرده‌اند.

کیف پول نرم افزاری Trinity با کیف پول سخت افزاری Ledger، ویژگی امنیتی و رمزنگاری Keepass، تایید هویت بیومتریک سازگار است و به ۲۵ زبان زنده دنیا در دسترس کاربران Mac، ویندوز، لینوکس، iOS و اندروید می‌باشد.

Source & Image

ساعت : ۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳/۴/۱۳۹۸

برگزاری STO بزرگترین بانک سرمایه گذاری آمریکای لاتین روی بلاک چین Tezos

بزرگترین بانک سرمایه‌گذاری آمریکای لاتین، BTG Pactual، با همکاری شرکت مدیریت دارایی مستقر در دبی Dalma Capital قصد دارد ارائه توکن بهادار (STO) خود به ارزش یک میلیارد دلار را روی بلاک چین Tezos انجام دهد.

طبق این اطلاعیه، Dalma Capital در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از بلاک چین تزوس (Tezos) برای دیجیتالی کردن دارایی‌ها در صنایع مختلف از جمله املاک و مستغلات، اوراق بهادار، وام و باشگاه‌های ورزشی جهانی است.

BTG Pactual نیز قصد دارد تخصص خود را در توکنایز کردن با برگزاری STO توکن ReitBZ (RBZ) روی بلاک چین اتریوم افزایش دهد.

Source & Image

ساعت : ۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۴/۴/۱۳۹۸

 TomoChainتوکن TOMOB را در صرافی غیرمتمرکز بایننس ارائه می‌کند

TomoChain اعلام کرد با بایننس برای صدور توکن BEP-2 TOMO روی پلتفرم غیرمتمرکز بایننس همکاری می‌کند. توکن اصلی TomoChain همان TOMO باقی خوهد ماند و TOMOB (BEP-2 TOMO) بخشی از توکن اصلیست که با Binance Chain ادغام شده است.

کاربران می‌توانند با استفاده از TomoBridge بین TOMO و TOMOB بدون پرداخت کارمزد منتقل شوند. برای این کار، کاربران باید آدرس کیف پول و را در وبسایت TomoBridge ثبت کنند. در حال حاضر تنها تبدیل TOMO به TOMOB ممکن است و تبدیل دو طرفه تا سه ماه دیگر تکمیل خواهد شد.

بلاک چین TomoChain به کارآفرینان، شرکت‌ها و موسسات امکان می‌دهد تا پروژه‌های بلاک چینی با کارایی بالا و ویژگی‌های عالی روی این پلتفرم بسازند.

Source

ساعت : ۶:۰۰ تاریخ انتشار: ۸/۴/۱۳۹۸

رمز ارز گولم (Golem) دو زیر مجموعه جدید برای توسعه بیشتر راه‌اندازی کرد

golem media

توسعه دهنده قدرت CPU غیرمتمرکز Golem با استفاده از سرمایه جمع آوری شده در سال ۲۰۱۶ در فرایند جذب سرمایه اش، سرمایه گذاری جدیدی انجام داد. آنها بنیاد Golem را راه‌اندازی کردند تا راه‌حل‌های خود را توسعه و بطور بالقوه ارزش کل پروژه را افزایش دهند.

بنیاد گولم قصد دارد رویکرد جدیدی نسبت به Golem Network Token (GNT) اتخاذ کند و به ابتکارات جدید شامل آزمایش فرضیاتی برای بهترین استفاده از منابع شرکت بپردازد. این بنیاد توسط مدیرعامل و مدیر اجرایی شرکت که هر دو هم بنیانگذار Golem هستند، اداره خواهد شد. دو هم بنیانگذار دیگر گولم نیز اداره Golem Factory را به عهده خواهند گرفت.

Golem Factory با یک ساختار جدید روی ارتقای گولم (GNT) به دو کاربرد جدید در هفته‌های آینده تمرکز دارد. بدین منظور حدود ۴۰ میلیون دلار اتر (ETH)  و گولم (GNT) از یک حساب چند امضایی در تاریخ ۲۸ ژوئن به حساب Golem Factory واریز شد.

Source & Image

ساعت : ۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۸/۴/۱۳۹۸

با وثیقه گذاشتن توکن‌های ERC-20 خواهید توانست DAI وام بگیرید

شبکه MakerDAO از این پس به کاربران اجازه می‌دهد با وثیقه گذاشتن هر یک از شش توکن مبتنی بر ERC-20 شامل: گولم (GNT)، آگور (REP)، BAT، 0x (ZRX)،  OmiseGo (OMG) و DigixDAO (DGD) توکن DAI وام بگیرند. این کار با امید جذب مخاطب و افزایش پذیرش DAI انجام می‌شود. شش توکن مورد نظر برای وثیقه‌گذاری پیش از اضافه شدن به شبکه مورد بازبینی و رای دارندگان MKR قرار می‌گیرد.

Source & Image

ساعت : ۱۰:۰۰ تاریخ انتشار: ۹/۴/۱۳۹۸

Radix  می‌خواهد تراکنش‌های ۱۰ ساله‌ی بیت کوین را در کمتر از یک ساعت پردازش کند!

پروژه بلاک چینی Radix قصد دارد برای نشان دادن مقیاس‌پذیری‌اش کل تراکنش‌های ۱۰ سال بیت کوین را در کمتر از یک ساعت تایید و امضا کند. آنها در تلاش اخیرشان به ۱۰۸۹۸۸۷ تراکنش بر ثانیه رسیدند.

Radix می‌تواند روی تقریبا هر دستگاهی از طریق API راه‌اندازی شود و تعداد نامتناهی دستگاه از تلوزیون گرفته تا گوشی‌های هوشمند را به هم متصل کند.

به نظر شما Radix خواهد توانست بیش از ۴۶۰ میلیون آدرس دفترکل بیت کوین را در کمتر از یک ساعت پردازش کند؟

Source

ساعت : ۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۰/۴/۱۳۹۸

بازار رمز ارز ها

ترس جاماندن (FOMO) حوالی قیمت ۲۱ هزار دلاری بیت کوین به سراغ عموم خواهد آمد

گذر بیت کوین از مقاومت ۱۰ هزار دلاری برای باتجربه‌های بازار رمز ارز ها مهم است نه عموم مردم. طبق یک گزارش، گذر بیت کوین از ۲۰ هزار دلار توجه عموم را به آن جلب خواهد کرد. علاوه بر این، داده‌ها نشان می‌دهند که بیت کوین (BTC) در ابتدای مسیر صعودی خود است.

بخاطر انتقاد رسانه‌های جریان اصلی از نوسانات این بازار، آگاهی عمومی نسبت به این صنعت به آرامی رشد می‌کند. جستجوی کلمه بیت کوین در گوگل به مثابه حرکات پس زمینه توسط عده معدودی است که با رشد ناگهانی قیمت آشکار می شود.

عده‌ای از تحلیلگران با توجه به حرکت میانگین متحرک ۲۰۰ روزه بیت کوین قیمت منصفانه BTC را در پایان سال ۲۰۱۹ حدود ۲۱ هزار دلار تخمین می‌زنند و این نقطه جاییست که ترس از جاماندن (FOMO) نیز تلنگر می‌خورد.

Source

ساعت : ۴:۰۰ تاریخ انتشار: ۸/۴/۱۳۹۸

موج ترس از دست دادن (FOMO) بیت کوین (BTC) هنگام جشن‌های بزرگ

تحلیگران SFOX اثر تعطیلات بر بازار صعودی بیت کوین را بررسی کردند و ادعا می‌کنند که به زودی یک موج جدید از ترس از دست دادن (FOMO) به راه خواهد افتاد. به گفته آنها، حرکت صعودی بیت کوین (BTC) در سال ۲۰۱۷ از زیر ۸۰۰۰ دلار در روز شکرگذاری شروع شد و تا ۱۷ دسامبر به ۲۰ هزار دلار رسید. در فوریه ۲۰۱۹ در طول دو هفته جشن شروع بهار در چین قیمت بیت کوین ۱۴٪ رشد کرد و از ۳۴۱۹.۱۷ به ۳۹۰۸.۹۷ رسید و در این بین بیشترین قیمت را در ۴۰۲۷.۸۳ دلار ثبت کرد. هرچند، چند روز بعد از این واقعه به قیمت ۳۷۵۰ دلار بازگشت.

Screenshot 2019 06 28 at 12.28.35

طبق داده‌های Google Trends، به نظر می‌رسد این افزایش قیمت از افزایش علاقه خرده فروشان به خرید و فروش با بیت کوین و افزایش آگاهی عمومی در طول تعطیلات ناشی می‌شود.

Source

ساعت : ۱۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۴/۴/۱۳۹۸

گزارش کوین بیس از علاقه رو به رشد آمریکایی ها به بیت کوین و رمز ارز ها

طبق آخرین اطلاعات جمع آوری شده از ۲۰۰۰ آمریکایی‌ به سفارش صرافی Coinbase از اواخر سال ۲۰۱۸ تا کنون، ۵۸٪ آمریکایی‌ها اسم بیت کوین را شنیده‌اند. ۱۵٪ نیز گفته اند علاقه‌مندند در آینده نزدیک رمز ارز بخرند. طبق این نظرسنجی علاقه‌مندان به دلایل مختلف از جمله تنوع در سبد دارایی و پتانسیل غیرمتمرکز شدن صنعت مالی به این صنعت علاقه‌مندند.

ایالات کالیفرنیا، نیوجرسی، واشنگتن، نیویورک و کلورادو به ترتیب بیشترین دارندگان رمز ارز ها را به خود اختصاص داده اند. همچنین آلاسکا با رسیدن به جایگاه هشتم این لیست بیشترین رشد را از لحاظ درصد نگهدارندگا ن رمز ارز به خود اختصاص داده هرچند که با ۱۸٪ پایین‌ترین رده درمورد آگاهی از بیت کوین را دارد.

همچنین، بیش از ۷۰٪ ایالات به قانون گذاری این حوزه روی آورده‌اند. برای مثال، Wyoming سیزده قانون و نیویورک ۱۸ قانون در این حوزه به تصویب رسانده‌اند.

Source

ساعت : ۱۰:۰۰ تاریخ انتشار: ۸/۴/۱۳۹۸

دلیل سقوط چهارشنبه شب قیمت در بازار رمز ارز ها چه بود؟

دلیل سقوط چهارشنبه شب قیمت رمز ارز ها چه بود؟ فروش ۲۰۰ میلیون دلار بیت کوین در صرافی کوین بیس یا حمله یک هکر به صرافی سنگاپوری Bitrue؟

طی این حمله معادل ۴.۵ میلیون دلار XRP (ریپل) و ADA (کاردانو) به سرقت رفت که باعث افت قیمت هر دو توکن در ساعات پس از هک شد. این هکر به حساب ۹۰ کاربر Biture دسترسی پیدا کرده و وجوه را به دیگر صرافی ها منتقل و به پول نقد تبدیل کرده است.

Biture به سرعت متوجه حمله شده است و درمورد وجوه منتقل شده به صرافی‌های Huobi، Bittrex و ChangNOW هشدار داده و با همکاری آنها مانع خروج بقیه وجوه به دیگر صرافی‌ها شده است.

این صرافی به کاربران خود اطمینان داده است که همه چیز را تحت کنترل دارد و وجوه سرقت شده از طریق بیمه طی چند روز آینده به حساب کاربران بازگردانده خواهد شد.

Source & Image

ساعت : ۴:۰۰ تاریخ انتشار: ۹/۴/۱۳۹۸

تنها ۳۰٪ از رمز ارز های پایدار (stablecoins) شناخته شده قابل استفاده هستند

تنها ۶۶ رمز ارز پایدار، یعنی ۳۰ درصد توکن‌های اعلام شده، تا کنون عرضه شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. ۷۰٪ باقی مانده یا هنوز در حال توسعه هستند و یا کاملا منحل شده‌اند. تخمین زده می‌‌شود بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ حدود ۱۱۹ رمز ارز پایدار وجود داشته باشد.

طبق تحقیقات، از جمله عواملی که ممکن است یک رمز ارز پایدار را نابود کند عدم پشتیبانی کافی با کالاهایی مانند طلا است. تقریبا دو سوم رمز ارز های پایدار با پشتوانه طلا شکست خورده‌اند. از جمله دیگر عوامل شکست چنین پروژه‌هایی، پرنوسان بودن رمز ارز، مشکلات ذخیره‌سازی فیزیکی و کلاهبرداری است.

در حال حاضر کوین‌های پایدار بر بستر ۱۵ بلاک چین مختلف عرضه می‌شوند که اتریوم با سهم ۵۰ درصدی در صدر است و Bitshares و استلار نیز در رده‌های بعدی هستند. همچنین، پشتوانه کالایی داشتن رمز ارز های پایدار، ۹۵٪ دلیل ادامه کار آنهاست و پایداری الگوریتم در رده بعدی قرار دارد.

Source & Image

ساعت : ۸:۰۰ تاریخ انتشار: ۹/۴/۱۳۹۸

کسب و کارها

گلدمن ساکس می‌تواند نقش مهمی در آشفته بازار رمز ارز ها ایفا کند

مدیرعامل گلدمن ساکس معتقد است که این بانک می‌تواند نقش مهمی در آشفته بازار رمز ارز ها ایفا کند و علاقه‌مند هستند یک دارایی دیجیتال مانند JPM Coin در آینده ایجاد کنند. تمام موسسات مالی بزرگ جهان به دنبال استفاده از پتانسیل‌های توکنایز کردن، رمز ارز پایدار و پرداخت‌های بدون اصطکاک هستند.

وی افزود، بانک‌ها محکوم به تکامل به سمت معاملاتی هستند که با توسعه تکنولوژی سودآوری کمتری خواهند داشت و اگر به سمت این نوآوری نروند ناپدید خواهند شد. وی در مورد پروژه‌ی لیبرا فیسبوک گفت: «بلاک چین پتانسیل ایجاد یک رمز ارز پایدار با پشتوانه سبدی از ارزهای فیات که توانایی انتقال پول برون مرزی و بدون اصطکاک را داشته باشد، دارد و این مسیریست که سیستم پرداخت به سمت آن حرکت می‌کند. هرچند، نمی‌توان گفت کدام پلتفرم برنده نهایی خواهد بود».

Source & Image

ساعت : ۸:۰۰ تاریخ انتشار: ۸/۴/۱۳۹۸

توسعه خودپردازهای بیومتریک مبتنی بر بلاک چین در عربستان صعودی

Biometric ATM

کمپانی عربستانی Alhamrani Universal (AU) و ShoCard برای ساخت خودپردازهایی که از تکنولوژی بلاک چین و ویژگی‌های بیومتریک کاربر برای تایید هویت استفاده می‌کند، همکاری می‌کنند. با استفاده از فناوری بلاک چین در معماری نرم افزارهای ATM، برای تایید هویت نیازی به دسترسی به پایگاه داده بانک نیست. این ATM ها برای حل مساله تقلب کارت‌های بانکی از ویژگی تشخیص چهره نیز استفاده می‌کنند.

Source

ساعت : ۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۹/۴/۱۳۹۸

اپلیکیشن معامله و کیف پول tzero برای کاربران بیت کوین و اتریوم عرضه شد

tZero زیر مجموعه شرکت Overtock، یک اپلیکیشن iOS مقاوم در برابر هک را برای تجارت و ذخیره‌سازی رمز ارز ها ارائه کرد. اپلیکیشن اندروید در حال آماده‌سازی است.

این اپلیکیشن کلیدهای خصوصی مشخصی را روی گوشی‌های هوشمند کاربران ذخیره خواهد کرد که در مقایسه با دیگر شرکت‌های نگهداری رمزارز امنیت بیشتری را فراهم می‌کند. همچنین به کاربران اجازه می‌دهد که پول خود را در صورت گم کردن کلیدهای خصوصی یا دستگاه تلفن همراه خود بازگردانند. در حال حاضر tZero تنها از دو رمزارز بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) حمایت می‌کند.

Source

ساعت : ۶:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۰/۴/۱۳۹۸

راه‌اندازی تست‌نت شبکه غیرمتمرکز ذخیره‌سازی BTFS

تست‌نت BitTorrent File System (BTFS) امروز اول جولای ۲۰۱۹ راه‌اندازی می‌شود. شبکه غیرمتمرکز BTFS  انقلابی در حوزه سیستم‌های ذخیره‌سازی فعلی و حاصل همکاری اکوسیستم ترون (TRON) و BitTorrent است.

Source

ساعت : ۴:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۱/۴/۱۳۹۸

۲۵ تراکنش بیت کوین به ارزش ۶ میلیارد دلار روی یک بلوک ثبت شد!

طی یک سری معاملات خطی در شبکه بیت کوین کیف پول اول حدود ۲۴۳۹۲.۹۳ بیت کوین به کیف پول ۲ و ۳۰۰ BTC به کیف پول ۳ ارسال کرد. کیف پول ۲ نیز ۳۰۰ بیت کوین به کیف پول ۳ و ۲۴۰۹۲.۹۳۰۱ به کیف پول چهار ارسال کرد. آخرین کیف پول در نهایت ۵۸۰۰ BTC را طی ۲۵ تراکنش دریافت کرد. تمام این تراکنش‌ها که ارزشی معادل ۶ میلیارد دلار دارند در بلاک ۵۸۳۱۳۹ در تاریخ ۳۰ ژوئن ثبت شدند.

BTCchain

Source & Image

ساعت : ۱۰:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۰/۴/۱۳۹۸

Blockstream  روی شبکه لیکوئید مبادلات اتمی بیت کوین و دیگر رمز ارز ها را راه‌اندازی کرد

Blockstream یکی از شرکت‌های پیشگام در حوزه تکنولوژی بلاک چین و رمز ارز ها، ابزار جدیدی معرفی کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد روی شبکه لیکوئید (Liquid Network) مبادلات اتمی (مبادله رمز ارز ها از طریق شبکه‌های بلاک چین متفاوت بدون دخالت شخص ثالث) برای دارایی‌هایی مانند L-BTC، پول فیات توکنایز شده، دارایی‌های رمزنگاری شده، اوراق بهادار و … اجرا کنند.

کاربران باید Liquid را پیش از اتصال به نود پذیرنده از Swap Tool، راه‌اندازی کنند. این یک گام دیگر به سمت افزایش کارایی و کاهش هزینه ارسال و دریافت بیت کوین و سایر رمز ارز هاست. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه راه‌اندازی، می‌توانید به وبسایت این شرکت مراجعه بفرمایید.

Source

ساعت : ۶:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۱/۴/۱۳۹۸

نستله (Nestle) نیز از بلاک چین برای ردیابی زنجیره تامین خود استفاده می‌کند

Nestlé، غول سوئیسی توزیع مواد غذایی قصد دارد با همکاری OpenSC از تکنولوژی بلاک چین برای ردیابی محصولات خود در زنجیره تامین استفاده کند. OpenSC یک پلتفرم بلاک چینی است که با همکاری WWF-Australia و شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر BCG Digital Ventures راه‌اندازی شده است. با استفاده از پلتفرم OpenSC مشتریان نستله بطور مستقل به اطلاعات زنجیره تامین دسترسی خواهند داشت.

در برنامه آزمایشی اولیه با هدف سنجش مقیاس‌پذیری پلتفرم، شیر تولیدی در مزارع نیوزلند و انتقال آن به کارخانه‌ها و فروشگاه‌های خاورمیانه و روغن پالم تولید شده در آمریکا ردیابی می‌شوند.

Source & Image

ساعت : ۴:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۱/۴/۱۳۹۸

بیش از ۱۰۰ دامنه جعلی به نام پروژه‌ی لیبرای فیسبوک ایجاد شده است!

Facebook Libra

شرکت اطلاعاتی تهدید امنیتی Digital Shadows بیش از ۱۰۰ دامنه جعلی ثبت شده با هدف سوءاستفاده از پروژه‌ی جدید فیسبوک به نام رمز ارز پایدار لیبرا، یافته است. در حالیکه ۱۸ ژوئن فیسبوک همکاری خودش در این پروژه را با مسترکارت، ویزا و پی‌پال عمومی کرد، تعداد زیادی دامنه جعلی با مصداق کیف پول رمز ارز لیبرا (Calibra) روز بعد از آن ساخته شد.

شش نمونه از این وبسایت‌ها حروف مشابه انگلیسی و رومی را در نام دامنه جابجا کرده‌اند و یکی دیگر از آنها برای کاربرانی که با اتریوم رمز ارز پایدار لیبرا خریداری کنند ۲۵٪ تخفیف در نظر می‌گیرد!

Source

ساعت : ۶:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۲/۴/۱۳۹۸

ZenGo یک کیف پول منبع باز غیرمحرمانه بدون کلید برای پروژه ی لیبرا ارائه کرد

توسعه دهندگان ZenGo یک کیف پول منبع‌باز غیرمحرمانه بدون کلید برای پروژه‌ی لیبرا ارائه کرد. این اولین جایگزین کیف پول اصلی رمز ارز لیبرا به نام کالیبرا است. محصول ZenGo در حال حاضر بدون رابط کاربر روی تست نت لیبرا در دسترس است. این محصول با استفاده از یک Threshold Signatures Scheme (TSS) به کلید نیازی ندارد.

بجای حذف مشقت بار کلی خصوصی که احتمال سرقت و گم شدن هم دارد، ZenGo به عنوان co-signer کاربر عمل می‌کند و یک کلید رمزنگاری کاملا امن می‌سازد. TSS مالکیت کاربر را حفظ می‌کند چرا که تراکنش‌‌ها فقط با اجازه‌ی کاربر انجام می‌شوند و هرگز توسط تایید co-signer انجام نمی‌شوند.

Source

ساعت : ۴:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳/۴/۱۳۹۸

کاربران .NET نیز با استفاده از محصول جدید Stratis می‌توانند قرارداد هوشمند توسعه دهند

شرکت توسعه بلاک چین Stratis Group Ltd مسترنودهای Cirrus Sidechain و قردادهای هوشمند Stratis را معرفی کرده تا شرکت‌ها بتوانند با استفاده از زبان برنامه‌نویسی C# در پلتفرم .NET قرارداد هوشمند توسعه دهند.

این محصول به دنبال جذب شرکت‌ها، خدمات دهندگان مالی و سیستم‌های دولتی است که بتوانند از .NET برای ایجاد توکن و ایجاد پلتفرم وام دهی برای رفع مشکلات درون شرکت استفاده کنند. این پلتفرم از مسترنود برای افزایش امنیت و از زنجیره جانبی برای افزایش مقیاس پذیری استفاده می‌کند.

Source

ساعت : ۱۰:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳/۴/۱۳۹۸

با نرم‌افزار جدید پلتفرم معاملات رمز ارزی Coinsquare هر ATM می‌تواند رمز ارز بفروشد

ATM

پلتفرم معاملات رمز ارز Coinsquare، یک نرم افزار کنترل سرمایه به نام Just Cash ارائه کرده که به وسیله‌ی آن هر ATM می‌تواند رمز ارز بفروشد. این نرم افزار شبکه ATM را مختل نمی‌کند و تغییرات سخت افزاری یا هزینه اضافی به اپراتور تحمیل نمی‌کند. مدیرعامل Coinsquare معتقد است ATM های کریپتو فرندلی کلید پذیرش عمده رمز ارز هاست.

Source & Image

ساعت : ۴:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۴/۴/۱۳۹۸

صرافی ها

با اتصال کیف پول سخت‌افزاری به حساب کاربری بایننس خود احتمال سرقت سایبری را به صفر برسانید

کاربران صرافی بایننس از این پس می‌توانند از کلیدهای امنیتی سخت‌افزاری روی این پلتفرم استفاده کنند. استفاده از کیف‌ پول های سخت‌افزاری بخاطر افزایش امنیت در میان معامله‌گران رمزارز ها رو به افزایش است. کاربران بایننس می‌توانند با استفاده از دکمه موجود روی کیف پول سخت افزاری خود هر معامله‌ای که انجام می‌دهند را تایید کنند تا از خطر حملات سایبری به طور کامل مصون بمانند.

بدین ترتیب برای احراز هویت دو مرحله‌ای (۲FA) در بایننس با روش جدید کافی ست کیف پول سخت افزاری خود را به پورت USB یا Type-C لپتاپ یا تلفن هوشمند خود متصل کنید و دکمه تایید تراکنش روی کیف پول را فشار دهید. بنابراین هر برداشتی از حساب کاربری شما در بایننس منوط به اجازه شما خواهد بود.

Source & Image

ساعت : ۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۱/۴/۱۳۹۸

صرافی بایننس آدرس تراکنش‌های تتر (USDT) را از Omni به ERC-20 تغییر داد

صرافی بایننس اعلام کرد امروز ۴ جولای ساعت ۰۸:۰۰ صبح به وقت UTC آدرس‌های رمزارز پایدار تتر (USDT) را در کیف پول مشتریان از Omni به ERC-20 تغییر ‌می‌دهد. بدین ترتیب، از این پس آدرس‌های مبتنی بر ERC-20 استاندارد هستند و کاربران صرافی دیگر نمی‌توانند USDT را با Omni برداشت کنند. این در حالیست که امکان سپرده‌گذاری USDT با ارسال تتر به آدرس قدیمی مبتنی بر Omni در بایننس، وجود دارد. این تصمیم از سریعتر و ارزانتر بودن شبکه اتریوم نسبت به شبکه Omni برای ارسال و دریافت وجوه ناشی می‌شود.

Source & Image

ساعت : ۱۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳/۴/۱۳۹۸

نظر مدیرعامل صرافی کراکن درمورد افت قیمت اخیر بیت کوین (BTC)

Jesse Powell، مدیرعامل صرافی رمز ارز کراکن (Kraken) معتقد است صرافی‌ها باید موضع بی‌طرف را هنگام لیست کردن رمز ارز ها حفظ کنند. وی در رابطه با احتمال دستکاری قیمت بیت کوین (BTC) توسط تتر (Tether) گفت درصورتیکه این صرافی تشخیص دهد تتر کلاهبرداری می‌کند، آن را از لیست خود حذف خواهد کرد. وی معتقد است وجود دارایی‌های بحث‌برانگیز در صرافی‌ها برای فرآیند کشف قیمت مفید است.

Powell با این گمانه‌زنی که دستکاری قیمت و تتر موجب افت قیمت بیت کوین شدند مخالف است و می‌گوید تتر یک انعکاس شفاف از آنچه بین سیستم بانکی و صرافی‌ها می‌گذرد است. به نظر او حرکت بیت کوین از توجه رسانه‌ها و پایگاه عظیم خرده‌فروشی آن نشات می‌گیرد و انتقال وجوه عظیم از صندوق سپرده تتر و صرافی بیتفینکس عامل افت قیمت بیت کوین نبوده است.

Source & Image

ساعت : ۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۲/۴/۱۳۹۸

قانون گذاری

سازمان ملل متحد در حال توسعه راه‌حل‌های بلاک چینی توسعه پایدار شهری در افغانستان است

 

دفتر ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان ملل متحد (UN-OICT) در حال توسعه راه‌حل‌های بلاک چینی ثبت مالکیت زمین و شفافیت خدمات به عنوان بخشی از طرح «شهر برای همه» در افغانستان است. طرح «شهر برای همه» که در سال ۲۰۱۶ تصویب شد و تا سال ۲۰۲۰ ادامه دارد، در نظر دارد ۱۲ شهر افغانستان از جمله کابل پایتخت این کشور را توسعه دهد. این طرح پیش‌بینی می‌کند جمعیت عمده افغانستان طی ۱۵ سال آینده به شهرنشینی روی می‌آورند. سه اولویت این طرح، مدیریت موثر زمین، برنامه‌ریزی استراتژیک شهری و بهبود خدمات مالی ذکر شده است.

Source & Image

ساعت : ۱۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۲/۴/۱۳۹۸

نامه اعضای کنگره آمریکا به مدیران فیسبوک برای توقف فوری پروژه لیبرا

Facebook Libra

تعدادی از اعضای کنگره آمریکا (نماینده کمیته سرویس‌های مالی؛ نماینده کمیته محافظت از سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و بازارهای سرمایه؛ نماینده کمیته املاک، توسعه اجتماعی و بیمه؛ نماینده کمیته تحقیق و نظارت و نماینده نیروی انسانی در تکنولوژی‌های مالی) به مارک زاکربرگ، بنیانگذار و مدیرعامل فیسبوک؛ Sheryl Sandberg مدیر عملیاتی فیسبوک و David Marcus مدیر اجرایی فیسبوک نامه نوشتند و خواستار موافقت فوری با توقف روی هرگونه بکارگیری و توسعه رمز ارز و کیف پول ارائه شده توسط فیسبوک (لیبرا) شدند. این نامه لیبرا را به عنوان رقیبی برای سیاست پولی آمریکا و دلار خوانده و اعمال مهلت قانونی را تلاشی برای حفظ حریم خصوصی، معامله گری، اوراق بهادار ملی و سیاست پولی برای تمام سرمایه گذاران و مشتریان در سراسر جهان می‌داند.

Image

ساعت : ۱۰:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۲/۴/۱۳۹۸

لایحه ممنوعیت فروش CFD های رمز ارزی به سرمایه‌گذاران خرد انگلستان آماده شده است

اداره قانون گذاری مالی (FCA) که یکی از مهمترین ناظران مالی انگلیس است، لایحه ممنوعیت فروش اوراق مشتقه رمز ارزی به سرمایه‌گذاران خرد این کشور را با تکیه بر پیچیده و پرریسک بودن این بازار، آماده کرده است. این سند تحت عنوان «محدودیت قرارداد برای فروش محصولات متفاوت به سرمایه گذاران خرد» به خریداران خرد اجازه خرید CFD ها را نمی‌دهد. تصویب این لایحه، معامله گران مشتقات بیت کوین (BTC) در انگلستان را مورد فشار قرار می‌دهد.

FCA تایید کرد که قوانین جدیدی درمورد قراردادهای مبتنی بر رمز ارز جای قوانین پیشین را خواهد گرفت هرچند، زمان دقیقی برای آن اعلام نشده است. تصویب این قانون حدود ۳۳۸ تا ۵۷۰ میلیون دلار در سال برای انگلستان صرفه جویی ارزی در پی خواهد داشت.

Source

ساعت : ۶:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳/۴/۱۳۹۸

 

https://coiniran.com/?p=30457
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x