ایستگاه خبر

رییس بانک مرکزی نیوزیلند اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای CBDC ندارد

یکی از مدیران ارشد بانک مرکزی نیوزیلند گفته است که علی‌رغم تلاش بانک‌های مرکزی در سراسر جهان برای کشف این تکنولوژی، در حال حاضر هیچ برنامه قریب‌الوقوعی برای راه‌اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی در این کشور وجود ندارد. (عرضه و توزیع ارز دیجیتال ملی یا CBDC توسط بانک مرکزی هر کشور صورت می‌گیرد و در اختیار دولت است.)

کریستین هاوکسبی (Christian Hawkesby)، دستیار رییس بانک مرکزی نیوزیلند در اوایل این هفته در سخنرانی‌ای اظهار داشت که این کشور آماده توسعه و راه‌اندازی CBDC برای خود نیست. او در این سخنرانی خود گفت که بانک آمادهٔ پذیرش چنین امکانی در آینده خواهد بود و به رصد پیشرفت‌های حوزهٔ پرداخت و سایر فناوری‌های نوظهور ادامه خواهد داد.

هاوکسبی در خصوص مزایای پول نقد و سیستم‌های پرداختی موجود گفت این‌ سیستم‌ها آنطور که باید توسط پول الکترونیکی جایگزین نشده‌اند. او به طور خاص به مزایایی از قبیل پول قانونی، تسویه حساب فوری برای معاملات شخصی، حفظ حریم خصوصی، خودمختاری و امکان داشتن فرم پشتیبان آفلاین برای پرداخت‌ها اشاره کرد.

نظرات هاوکسبی با اظهارات مشابه ایالات متحده در روزهای اخیر شبیه است. جروم پاول (Jerome Powell)، رییس بانک مرکزی ایالات متحده گفت برنامه‌ریزی برای دلار دیجیتال متوقف خواهد شد تا زمانی که بانک مرکزی تمام اطلاعات لازم در مورد  CBDC را داشته باشد. پاول با اشاره به تقاضای مداوم پول نقد در اقتصاد ایالات متحده، گفت که هنوز سوالات بی‌پاسخ بسیاری درخصوص CBDC وجود دارد.

CBDC یکی از موضوعاتی است که برای ایالات متحده اجرای درست آن اهمیت بیشتری نسبت به اجرای سریع‌ آن دارد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41678
دکمه بازگشت به بالا