ایرانیان با آغوش باز به استقبال بیت‌کوین رفته اند
سلمان صادقی | 2019.09.11

نتیجه یک تحقیق توسط Gate Trade : ایرانیان با آغوش باز به استقبال بیت‌کوین رفته اند

در یک مصاحبه اینترنتی که دریکی از گروه‌های تلگرامی فارسی توسط موسسه تحلیلی Gate Trade انجام‌گرفته 1650 نفر از جامعه علاقه‌مندان به بیت‌کوین در ایران موردمطالعه قرارگرفته‌اند.

به گزارش کوین دسک این نتیجه این تحقیق نشان‌دهنده تکامل روزافزون جامعه علاقه‌مند به بیت‌کوین در ایران است. به نظر می‌رسد ایرانیان بیت‌کوین را به‌عنوان ابزاری برای حفظ ارزش سرمایه خود پذیرفته‌اند.

یک‌چهارم مصاحبه‌شوندگان در این گروه تلگرامی درآمد خود را از رمز ارزها چیزی بین 500 تا 3000 دلار آمریکا عنوان کرده‌اند. 35 درصد آن‌ها این درآمد را از طریق استخراج خانگی و 58 درصد نیز از طریق تجارت رمز ارزها به دست می‌آورند.

نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که علاقه ایرانیان به استخراج رمز ارزها رو به افزایش است به‌طوری‌که 70 درصد مصاحبه‌شوندگان ابراز علاقه به استخراج کرده‌اند.

به نظر می‌رسد با اعمال محدودیت‌های بیشتر برای کاربران ایرانی صرافی‌های داخلی رونق بیشتری پیداکرده‌اند. اگرچه کماکان بخشی از جامعه رمز ارزها در ایران با خرید اکانت های صرافی‌های خارجی و یا استفاده از فیلترشکن‌ها به تجارت رمز ارزها در صرافی‌های بین‌المللی مشغول‌اند.

Source