ایستگاه خبر

صرافی غیرمتمرکز جدید کاردانو امیدوار است بر مشکلات مقیاس‌پذیری شبکه غلبه کند

AdaSwap، یک سازنده اکوسیستم در کاردانو، روز سه‌شنبه اعلام کرد که ۲.۶ میلیون دلار برای ایجاد «بهترین صرافی غیرمتمرکز در کاردانو» جمع‌آوری کرده و امیدوار است بر مشکلات مقیاس‌پذیری کاردانو غلبه کند.

AdaSwap، پروژه‌‌ای با هدف ایجاد یک بازار NFT و اولین صرافی غیرمتمرکز فعال در کاردانو، روز سه شنبه اعلام کرد که ۲.۶ میلیون دلار توسط پلت‌فرم سرمایه گذاری iAngels جمع‌آوری کرده است. چندین شرکت سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر و سرمایه‌گذاران فردی از جمله Shima Capital، Pluto Digital، GBV، Stardust و بازیگر و تهیه کننده Gal Gadot در این دور سرمایه‌گذاری شرکت کرده‌اند.

طبق یک بیانیه مطبوعاتی چهارشنبه، AdaSwap از این بودجه برای «ایجاد بهترین صرافی غیرمتمرکز کاردانو» استفاده خواهد کرد. با وجود اینکه کاردانو نهمین ارز دیجیتال بزرگ در بازار است، اما در توسعه اکوسیستم از سایر پروژه‌های رقیب لایه ۱ عقب مانده است. بلاکچین آن مبتنی بر EUTXO است و از نظر معماری بسیار به بیت‌کوین نزدیک‌تر از اتریوم است، به این معنی که کدگذاری قراردادهای هوشمند و ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز مقیاس‌پذیر بر روی آن بسیار سخت‌تر است.

در نتیجه، کاردانو هنوز هیچ صرافی غیرمتمرکزی به خود ندیده است،  گرچه چندین سال است چنین برنامه‌هایی در سایر بلاکچین‌های لایه ۱ وجود دارند و به‌طور یکپارچه کار می‌کنند. به جای در نظر گرفتن مشکل هم‌زمانی کاردانو، AdaSwap تصمیم گرفته است تا صرافی غیرمتمرکز خود را بر روی پروتکل لایه ۲ بسازد. AdaSwap به Crypto Briefing گفت:

با ساخت قراردادهای هوشمند خود بر روی یک راه‌حل لایه ۲ برای کاردانو، ما می‌توانیم تراکنش‌های لایه ۲ را پردازش کنیم و در عین حال زمان‌ طولانی پردازش را از بین ببریم.

Adaswap که در حال ایجاد راه‌حلی برای مشکلات EUTXO کاردانو است، اولین صرافی غیرمتمرکزی نیست که در این شبکه راه‌اندازی می‌شود. SundaeSwap، یکی دیگر از صرافی‌های غیرمتمرکز در کاردانو، به دلیل مشکلات مرتبط با «هم‌زمانی» کاردانو، با تراکم شبکه مواجه شده است. هم‌زمانی به توانایی چندین عامل مختلف برای تعامل همزمان با یک قرارداد هوشمند اشاره دارد. در کاردانو، این توانایی بسیار محدود است، و ساخت برنامه‌هایی را که برای عملکرد صحیح به توان عملیاتی بالاتر متکی هستند، برای توسعه‌دهندگان دشوار می‌سازد.

AdaSwap اضافه کرد:

Sundae با اطلاع از این مشکل شروع به کار کرد، در حالی که ما روند توسعه خود را با مشاهده تأخیرهای Cardano Foundation در مورد اصلاح یا به روز رسانی Hydra تغییر دادیم.

این تیم گفت یک راه‌حل کامل برای ADANFT بازار NFT خود و راه‌حلی برای مشکل همزمانی کاردانو در صرافی غیرمتمرکز خود دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با کاردانو

 

Source

https://coiniran.com/?p=50060
دکمه بازگشت به بالا