ایستگاه خبر

کلاهبرداری جدید بیت کوین اطلاعات ۲۵۰،۰۰۰ قربانی را افشا کرد!

Group-IB، یک شرکت فعال در حوزه بررسی کلاهبرداری‌ها، کشف کرده است که طی یک کلاهبرداری جدید بیت کوین داده‌های شخصی ۲۴۸.۹۲۶ نفر در ۲۰ کشور جهان فاش شده است.

ایلیا ساچکوف، مدیر عامل Group-IB گفت: «کلاهبرداری‌های سرمایه‌گذاری در بیت کوین مدتی است که رخ می‌دهند و ما مرتباً موارد جدید کلاهبرداری را کشف می کنیم. اما این کلاهبرداری‌ها به طور قابل توجهی ارتقا یافته‌اند و این بار اطلاعات شخصی افراد زیادی فاش شده است.»

بیشتر کلاهبردارها سعی می‌کنند افراد را در انتقال اطلاعات شناسایی شخصی (PII) و وجوه خود، فریب دهند. این بار تعداد زیادی از اطلاعات شخصی افراد در اختیار کلاهبرداران ارزهای دیجیتالی قرار گرفته بود، که به آنها امکان می‌داد کلاهبرداری‌های پیچیده‌تری را انجام دهند. افراد در ۲۰ کشور قربانیان این کلاهبرداری بودند، اما ایالات متحده و استرالیا دو کشوری بودند که به ترتیب با ۱۴۷،۶۱۰ و ۸۲.۲۶۳ نفر بیشترین قربانیان را داشتند.

سه بخش از کلاهبرداری ارزهای دیجیتال که توسط Group-IB کشف شده است. ابتدا، کلاهبرداران یک پیام متنی را برای قربانی می‌فرستند که می‌گوید یک شخصیت مشهور / شخصیت محلی یک توکن دیجیتالی را تأیید کرده است. پیام متنی حاوی پیوندی است که قربانی را به سمت رسانه‌های محلی هدایت می‌کند که در روایتی دروغین آن فرد مشهور صحت یک توکن جعلی و دروغین را تأیید می‌کند.

هر پیوند موجود در این لینک، خواننده را به سمت یک پلتفرم سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال هدایت می‌کند که داده‌های شخصی خود را در آن وارد کند (نام ، شماره تلفن و غیره). آخرین درخواست در صفحه ثبت‌نام پلتفرم سرمایه گذاری، کاربران را برای فعال کردن حساب کاربری خود وادار به واریز ۰.۰۳ بیت کوین می‌کند. این پلتفرم دروغین است به همین دلیل بعد از اینکه کاربر ۰.۰۳ بیت کوین را ارسال کرد، دیگر نمی‌تواند از این پلتفرم سرمایه‌گذاری استفاده کنند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=39925
دکمه بازگشت به بالا