ایستگاه خبر

NASA درباره بلاکچین شبکه اتریوم (Ethereum) صحبت می کند

اخیرا و در اواخر سال 2017 ناسا کمک هزینه ای برای تحقیقات در زمینه فناوری بلاکچین در نظر گرفت.

ETHNews برای نظرخواهی از NASA با آنها ارتباط برقرار کرده و Thomas Kacpura پاسخ داده است؛ وی مدیر Advanced Communications Program (برنامه ارتباطات پیشرفته) در Glenn Research Center (مرکز تحقیقات NASA) است.

دانشگاه Akron و کمک هزینه ناسا

کسانی که از این خبر بی اطلاع بودند باید بدانند که دکتر Jin Wei از دانشگاه Akron تحقیقی انجام داده است که کمک هزینه یاد شده NASA به آن تعلق گرفته است؛ این تحقیق برای توسعه سیستمی است که هدف آن مجهز کردن فضاپیماهای ناسا به امکان رهاسازی یا نجات خود از خرده های فضایی (یا همان زباله های فضایی) است؛ فضاپیما در صورت برخورد با این خرده ها، ممکن است شدیدا آسیب ببینند و یا از کار بیافتند.

NASA درباره بلاکچین شبکه اتریوم (Ethereum) صحبت می کند

این کار می تواند تعداد زیادی از دانشمندان که زمان زیادی را صرف بررسی این مساله می کنند آزاد کند تا بتوانند به مسائل مهم تری بپردازند؛ همچنین باعث می شود تا این فضاپیما ها بتوانند به مسیرهای دورتری سفر کنند. این سیستم ممکن است بتواند محاسبات توزیع شده را نیز اجرا کند؛ با این کار مشکل پردازش تعداد زیادی از داده های بزرگ که برخی از کشتی های فضایی ناسا به جمع آوری آن می پردازند نیز حل می شود.

به گزارش کوین ایران و به نقل از EthNews، این کاری که Wei از آن با نام ” پارادایم شبکه ای و محاسباتی انعطاف پذیر” یاد می کند، به بلاکچین اتریوم و مکانیزم های هوش مصنوعی تکیه دارد.

توضیحات Kacpura در رابطه با این پروژه NASA

ETHNews چندین سوال از NASA داشته که Kacpura به آنها پاسخ داده است. در ادامه می توانید به مطالعه این سوال و جواب ها بپردازید.

NASA درباره بلاکچین شبکه اتریوم (Ethereum) صحبت می کند

سوال: آیا این اولین بار است که NASA قصد بررسی یا استفاده از پتانسیل فناوری بلاکچین در زمینه برخی از اهداف و نیازهای این سازمان را دارد؟ اگر نه، چه برنامه های دیگری را مورد بررسی قرار داده اید؟ و از چه پلتفرم یا پلتفرم های بلاکچینی استفاده کرده اید؟

Thomas Kacpura: این اولین بار است که Glenn Research Center (مرکز تحقیقات Glenn در NASA) به بررسی فناوری بلاکچین در زمینه ارتباطات و ناوبری فضایی می‌پردازد. هدف، کاربرد و استفاده از بلاکچین و هوش توزیع شده در شبکه های ارتباطی فضایی و زمینی است.

سوال: آیا به فکر استفاده های دیگری از فناوری بلاکچین بوده اید؟ چیزهایی مثل انواع دیگری از سیستم‌های مدیریتی یا به اشتراک گذاری، و یا بررسی مشترک داده‌ها با سازمان‌های همتا؟

TK: اگر این کار موفقیت آمیز باشد، هدف کلی این خواهد بود که تحقیقات دکتر Wei را با پرتفولیوی کلی خودمان ترکیب کنیم تا در نهایت شبکه های ارتباطیمان را بهینه کنیم.

سوال: آیا می خواهید به صورت اختصاصی درباره تحقیقات دکتر Wei نظری دهید؟

TK: تحقیق و پژوهش دکتر Wei تازه آغاز شده است. هدف آن طراحی یک زیرساخت امن و غیر متمرکزِ محاسباتی و آنالیزی است. این کار از نودهای فضایی شبکه ناسا که پردازش های غیرمتمرکز را انجام می دهند حمایت می کند؛ این امر باعث شبکه ای مقیاس پذیر و انعطاف پذیرتر می شود که می تواند شبکه های فعلی و شبکه های آینده را به روشی ثابت، یکی (ادغام) کند. انتظار می رود که پتانسیل آن به قدری بالا باشد که در نسل بعدی شبکه های فضایی مورد استفاده قرار گیرد؛ همچنین امکان انتقال فناوری این الگوریتم ها به سیستم های تجاری نیز فراهم شود.

NASA درباره بلاکچین شبکه اتریوم (Ethereum) صحبت می کند

همانند بسیاری از تحقیقات NASA و تحقیقاتی که از طرف این سازمان صورت می گیرد، برای رسیدن به نتیجه و مزایای این کار نیز ممکن است کمی زمان لازم باشد. باید دید کار Wei با بلاکچین و هوش مصنوعی می تواند راهی به سیستم های ناسا باز کند یا نه؛ که در اینصورت شبکه ای شناختی از فضاپیماهای خودکار خواهیم داشت که بر اساس کار Wei ساخته شده اند؛ آنها می توانند امکانات گسترده ای برای اکتشافات فضایی، جمع آوری اطلاعات و هر نوآوری دیگری که تصورش امروز دشوار است را فراهم کنند.

https://coiniran.com/?p=18256
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x