مقالات بلاکچین

تاثیرگذارترین شخصیت های بلاکچین در سال ۲۰۱۷

کوین دسک، تاثیرگذارترین شخصیت های فعال در زمینه بلاکچین را در سال 2017 معرفی کرده است.

تاثیرگذارترین شخصیت های بلاکچین در سال ۲۰۱۷ چه کسانی هستند؟ در روز تولد کوین ایران با ما همراه باشید!

Jihan Wu .۱۰

بلاکچین و تاثیرگذارترین شخصیت های فعال آن در سالی که گذشت (2017)

استاد ASICBoost، سازنده‌ی Antbleed است و شاید هیچ کس در میان رهبران صنعت بلاکچین به اندازه‌ی آقای Wu، موضوع اصلی تئوری‌های توطئه آمیز نبوده باشد. او کسی است که مشتاقانه بیت کوین را باور کرد و برای دیدگاه هایش تحقیر شد. این جوان، موسس شرکت بزرگ استخراج  چینی به نام Bitmain است که شاید آن آدم تبه کاری که ما فکر می‌کنیم نباشد. اما آنچه قطعا وجود دارد این است که اگر عنوانی برای “سوء تفاهم بزرگ” وجود داشته باشد، Wu برنده‌ی آن خواهد بود.

 

Amber Baldet

بلاکچین و تاثیرگذارترین شخصیت های فعال آن در سالی که گذشت (2017)

چه در تاریکی و چه در روشنایی فرقی نمی‌کند، در هر صورت این خانم در صحنه‌ی یک کنفرانس بانکداری یا جایی در جزیره‌ای مشغول ژست گرفتن برای عکس در جشن Ethereum Unicorn است. آیا او به عنوان یک معامله‌گر واقعی ظاهر خواهد شد؟ یا نهایتا کلاهبردار نفوذی عرصه‌ی بانکداری است؟

حکایت های زیادی حول او مطرح می شود، ولی در عین حال همکاری او با یکی از بزرگترین بانک‌های دنیا و توانمندی خارج از تصور او در طرح و جلب راه حل های بلاکچینی از موارد جالب این حکایت ها است.

Erik Voorhees

بلاکچین و تاثیرگذارترین شخصیت های فعال آن در سالی که گذشت (2017)

او همیشه کمی متفاوت از بقیه به نظر می‌رسد .Erik  مانند یک موعظه‌گر پیشرو در فناوری، نمونه ی نادری در این صنعت است که نه تنها توانست در این عرصه باقی بماند، بلکه روابطش را هم گسترش داد. این اتفاق زمانی بود که تمامی بحث و جدل ها برای افزایش اندازه ی یک بلاک غیر محبوب، و راه اندازی پروژه هایی که به نظر سال ها از زمان مقررشان جلوترند، بالا گرفتند. با این حال به نظر می‌رسد بحث بر سر به دام انداختن این روباه حیله گر نیست؛ طوری که سال ۲۰۱۷ برای او یک نشان پیروزی به ارمغان آورد. او به عنوان یکی از معدود کسانی است که توانسته خودش را با تغییرات این صنعت وفق دهد.

 

Pieter Wuille

بلاکچین و تاثیرگذارترین شخصیت های فعال آن در سالی که گذشت (2017)

به نرمی سخن می‌گوید و پروژه SegWit بزرگ بر دوش اوست. بزرگترین و بحث‌برانگیزترین تغییر بیت کوین در این تابستان تنها به یک توسعه دهنده برمی‌گردد. این فرد موسس استارت‌آپ جنجالی Blockstream و از بزرگ‌ترین کد دهنده‌های این شبکه است که هنوز هم برای ما مرموز است. در صنعتی که غرور و هیاهو در آن کم نیست،  Wuille پدیده‌ای نادر است که کدهایش به جای او سخن می‌گویند.

 

 

Yao Qian

بلاکچین و تاثیرگذارترین شخصیت های فعال آن در سالی که گذشت (2017)

بگذارید او را بزرگترین کوتاه قد در طول تاریخ بنامیم. چین در سال ۲۰۱۷ اقداماتی علیه ارزهای رمزنگاری شده از جمله ممنوعیت ICO ها، بستن صرافی‌های محلی و خلاصه همه کاری انجام داد، بدون توجه به اینکه این صنعت از بزرگترین و پرطرفدارترین اکوسیستم‌ها است. اما اگر این کشور در صدد جدا کردن مسیرش از دنیاست، Yao Qian شاید بزرگترین دارایی این کشور باشد. مردی که مسئول تغییر عقیده و بازنگری بزرگترین کشور دنیا در زمینه‌ی بیت کوین است. او نه تنها مردی توانمند است بلکه به نظر می‌رسد رمزارز ها را از درون و بیرون به خوبی می‌شناسد.

 

Joe Lubin

بلاکچین و تاثیرگذارترین شخصیت های فعال آن در سالی که گذشت (2017)

نیمه ای مامور قانون، نیمه ای قانون شکن! هر کدام که باشد Joe Lubin سر و کله‌اش در  غرب وحشی ارزهای رمزنگاری شده  پیدا می‌شود. او سرپرست شرکتی است که بخشی از آن جزو توسعه دهندگان پروژه اتریوم و بخش دیگرش عضو گروه “تغییر دنیا” است. با اینکه Lubin هیچ کم و کاستی برای تاثیرگذاری در سال ۲۰۱۷ نداشته است، در حال راه اندازی برخی از اولین توکن های موفقیت آمیز اتریوم بوده و جوایز بی شماری در رابطه با این پلتفرم برده است.اگر Vitalik  دنیای جدیدی را به تصویر کشیده است، Lubin در حال مستعمره کردن آن است.

 

Naval Ravikant

بلاکچین و تاثیرگذارترین شخصیت های فعال آن در سالی که گذشت (2017)

اگر دارایی‌های رمزارزی، نامعقول ترین حباب تاریخ باشند، آن وقت Naval Ravikant زمامدار ارشد این جنبش است. موسس AngelList، درباره ی استارت آپ ها در سال ۲۰۱۷ خیلی صحبتی نکرده است. در عوض، به موعظه‌ی انجیل ICO با ۱۴۰ کاراکتر در توییتر پرداخته و منجر به انفجارهایی شد که بخشی از آنها نقشه ی راه  و بخشی نبوغ لازم برای این صنعت رو به رشد می‌باشد. در این راه، او به گشودن درها بر روی موج جدیدی از پروژه‌های ارزهای رمزنگاری شده کمک کرد. او هم‌چنین بیت کوین را در صنعتی که همه چیز داشت اما طبق اصلاحیه‌ی ۲۰۱۵ بیت کوین، از دره‌ی سیلیکونی ” “Silicon Valley محروم شده بود، جانی تازه بخشید.

 

Charlie Lee

بلاکچین و تاثیرگذارترین شخصیت های فعال آن در سالی که گذشت (2017)

شاید جای  Charlie بودن خیلی خوب باشد! بعد از سال‌ها کار در اولین شرکت  Bitcoin Unicorn ،Lee در سال ۲۰۱۷ برای ادامه ی راه خودش از این شرکت خارج شد و در مقابل کسانی که گسترش فنی بیت کوین را به تاخیر می‌انداختند، سینه سپر کرد. سلاح او شبکه‌ی ارز رمزنگاری شده‌ی لایتکوین بود. با این که شبکه یکبار نابود شد و اکنون در حال احیا است، Lee تمام تلاشش را کرد تا به تنهایی به صدای منطق بازاری که به دیوانگی معروف است، تبدیل شود.

 

 

Jamie Dimon

بلاکچین و تاثیرگذارترین شخصیت های فعال آن در سالی که گذشت (2017)

زمانی که Jamie Dimon مدیر شرکت JPMorgan، در کنفرانسی در ماه سپتامبر اعلام کرد: “بیت کوین کلاهبرداری است” با همین سه کلمه طوفانی به راه انداخت. در دنیای بلاکچین هرگز چنین اتفاقی دیگر تکرار نشد. در نتیجه‌ی آن حرف، بیت کوین موضوع بحثی برای Wall Street شد و دیوی از آن سخن رها شد که شاید، و تنها شاید بیت کوین را از ابهاماتی که حول آن وجود داشت به سمت قله‌های جدید بالای ۱۰۰۰۰ دلار برد.

 

 

تاثیرگذارترین شخصیت در بلاکچین در سال ۲۰۱۷ از دیدگاه کوین دسک

Bitcoin Sign Guy

بلاکچین و تاثیرگذارترین شخصیت های فعال آن در سالی که گذشت (2017)

او مردی است که از پس نشانه ها، به سوی نور گام برمی‌دارد تا انگیزه‌هایش را نمایان سازد. در سالی که از هر سو با کشمکش وحشیانه ای دست و پنجه نرم می‌کرد، با اقدامی کوچک نه تنها اینترنت را از هم گسیخت، بلکه روح محاصره شده ی جامعه ی بیتکوین را نیز آزاد کرد. او مقابل همه‌ی این مسائل ایستادگی کرد و بعد جنگ روانی چندساله را تمام کرد. آیا همه‌ی ما Satoshi بوده‌ایم؟ شاید نه در سال ۲۰۱۷. اما همگی Bitcoin Sign Guy  بوده‌ایم!

 

 

آرشیو بلاکچین در سایت کوین ایران

https://coiniran.com/?p=17522
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x